سیزدهمین نشست وزارتی اوپك پلاس شروع شد

سیزدهمین نشست وزارتی اوپك پلاس شروع شد

سیزدهمین نشست وزارتی کشورهای عضو و غیرعضو اوپک معروف به اوپک پلاس از راه ویدئوکنفرانس شروع شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت نفت، ۲۳ کشور عضو ائتلاف اوپک پلاس امروز (دوشنبه، ۱۵ دی ماه) در اولین نشست سال ۲۰۲۱ با عنایت به رویدادهای اخیر در بازار نفت تازه ترین تحولات را بررسی می کنند.
اعضای اوپک پلاس ۱۳ آذرماه در دوازدهمین نشست خود بر سر افزایش تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت برای ژانویه سال ۲۰۲۱ به اجماع رسیدند.
براساس این تصمیم، تولید نفت کشورهای حاضر در توافق کاهش عرضه اوپک پلاس از یکم ژانویه ۲۰۲۱ روزانه ۳۰۴ هزار بشکه افزایش پیدا کرد، به صورتی که رقم کاهش تولید هم از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسید.
«تمدید افزایش تولید ۵۰۰ هزار بشکه ای برای ماه فوریه»، «جلوگیری از افزایش تولید ۵۰۰ هزار بشکه ای برای ماه فوریه» و «کاهش ۵۰۰ هزار بشکه ای تولید برای ماه فوریه» از گزینه ها و سناریوهای احتمالی برای توافق سیزدهمین نشست مشترک کشورهای عضو و غیرعضو اوپک به شمار می آیند، اما سناریوی آخر شانس بسیار اندکی دارد.
اعضای اوپک پلاس در نتیجه محدودیت ها و قرنطینه در خیلی از نقاط جهان که کاهش تقاضا برای سوخت را به همراه داشته است، در سال ۲۰۲۰ عرضه نفت خویش را به مقدار کم سابقه ای کاهش دادند.
کشورهای تولیدکننده عضو این ائتلاف در بازه زمانی مه تا ژوئیه سال ۲۰۲۰ میلادی عرضه نفت خویش را روزانه ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه در روز محدود کردند و سپس رقم کاهش عرضه روزانه آنها از اوت سال گذشته به ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه و از یکم ژانویه ۲۰۲۱ به ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز رسید.
منبع:

1399/10/16
11:39:24
1160
0.0 / 5
تگهای خبر: اوپك , بازار , تولید , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان متخصص فلز
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات