معاون گردشگری:

كوتاهی در پرداخت وام كرونا پذیرفته نیست

كوتاهی در پرداخت وام كرونا پذیرفته نیست

به گزارش متخصص فلز معاون گردشگری با اشاره به اختصاص 3 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پشتیبانی از صنعت گردشگری و معرفی 20 هزار متقاضی به سامانه کارا و بانک ها، اشاره کرد: اهمال کاری و کوتاهی در پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا پذیرفته شده نیست.


به گزارش متخصص فلز به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ولی تیموری برای افزایش آگاهی و اطلاع بخشی در امتداد روند ارائه تسهیلات به بنگاه های لطمه دیده از کرونا در صنعت گردشگری و نیز بمنظور لطمه شناسی، رفع مشکلات و ارائه اطلاعات لازم درباره نحوه تسهیلات پرداختی، بوسیله ویدئو کنفرانس با مدیران کل استانی به بحث و تبادل نظر پرداخت.
معاون گردشگری با اشاره به تمدید مدت زمان تعیین شده تا اختتام دی ماه برای ثبت نام و دریافت تسهیلات حوزه گردشگری، اظهار نمود: بیش از ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار برای حمایت و پشتیبانی از صنعت گردشگری کشور در نظر گرفته شده است که بهره مندی از این امکان در قالب تسهیلات، احیای حداقلی این حوزه را به دنبال خواهد داشت.
وی ادامه داد: تا حالا لیست بیش از ۲۰ هزار متقاضی واجد شرایط دریافت وام از طرف معاونت گردشگری به سامانه کارا معرفی شده است؛ پس این روند در استان هایی که آمار پرداختی قابل توجهی دارند، نشان از فعالیت هر چه بیشتر و تلاش ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استانها دارد.
تیموری با اشاره به اینکه در وضعیت کنونی همه تلاش ما این است ضمن پشتیبانی از کسب و کارهای گردشگری، مانع از تعطیلی واحدهای خدمات دهنده در حوزه گردشگری شویم، اظهار داشت: برخی کوتاهی ها و عدم همکاریهای گزارش شده به هیچ عنوان پذیرفته و قابل قبول نیست و تنها بهانه گیری به شمار می آید؛ چونکه دستورات اجرائی و قانونی کاملی پشتوانه این اقدام است و تسهیلات مورد نظر از طرف بانک مرکزی به همه بانک ها ابلاغ و از طرف بانکهای عامل در اختیار استان های کشور قرار گرفته است.
معاون گردشگری اشاره کرد: هرگونه کوتاهی و اهمال در زمینه پرداخت وام به فعالان لطمه دیده حوزه گردشگری به سرعت گزارش داده شود تا ضمن اعمال قانون از اندک زمان باقی مانده بمنظور بهره مندی از این امکان نهایت استفاده گردد.
او با اشاره به اینکه بحران کرونا تا حالا بیشترین خسارت را به صنعت گردشگری کشور وارد کرده است، از مدیران کل استانی خواست با دلسوزی و تلاش هرچه بیشتر در امتداد افزایش تعامل فرابخشی، فراهم کردن بستر عملیاتی لازم برای محقق شدن بخشنامه ها و دستورالعمل های اجرائی، تلاش بمنظور بهره مندی از فرصت حاصل برای بازیابی و پشتیبانی از فعالان صنعت گردشگری کشور را به کار بندند.
وی وبینار برگزار شده را به شکلی تبادل تجربیات میان استان های کشور در زمینه طی مراحل دریافت و پرداخت این تسهیلات عنوان نمود و نتیجه آنرا آگاهی بخشی، تسهیل و شتاب دراین زمینه اعلام نمود.
تیموری بیان کرد: مجموعه کارهای ادارات کل استانی در قالب اقدامات گسترده متقاعدسازی و مطالبه گری می تواند به نبض حیات صنعت گردشگری کشور قوت بخشد.
منبع:

1399/10/19
22:21:58
1069
0.0 / 5
تگهای خبر: خدمات , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات