شرط معافیت از هزینه تكمیل مسكن مهر

شرط معافیت از هزینه تكمیل مسكن مهر

متخصص فلز: افرادی که فاقد مالکیت هستند و علاقه ای به پرداخت مبلغ 16تا 31 میلیون تومان هزینه تکمیل واحدهای مسکن مهر پردیس را ندارند می توانند با پذیرش قرمز شدن فرم «ج» خود از پرداخت این مبلغ معاف شوند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، از شروع دی ماه امسال، شرکت عمران شهر جدید پردیس، متقاضیان دوم و بیشتر مسکن مهر را به پرداخت هزینه های ۱۶ تا ۳۱ میلیون تومان که برای تکمیل واحدها هزینه شده مکلف کرد. این مبلغ که در حقیقت ۲۰ تا ۲۵ درصد هزینه های انجام شده را شامل می شود در فاز ۵ و ۹ معادل ۲۸ میلیون و ۵۰۷ هزار تومان، فاز ۸ به میزان ۳۰ میلیون و ۴۹۷ هزار تومان، فاز ۹ قدیم ۲۰ میلیون و ۷۳۹ هزار تومان، فاز ۱۱ بیش از ۳۱ میلیون و ۳۲۱ هزار تومان و فاز ۳ معادل ۱۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان است.
همین طور از دی ماه سال ۱۳۹۸ خرید عرصه برای متقاضیان ثانویه الزامی شده است.
مهدی هدایت ـ مدیرعامل شرکت عمرا پردیس ـ دریافت قسمتی از هزینه های تکمیل واحدها را در امتداد مقابله با کارهای دلالی و سوداگری در پردیس دانست. او البته اظهار داشت که افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی شامل کمیته امداد و بهزیستی، خانواده شهدا، جانبازان و افراد فاقد تمکن مالی، الزامی به خرید عرصه ندارند و مشمول پرداخت هزینه های افزایش واحد نیز نمی شوند.
به دنبال این اقدام، محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ هم پرداخت قسمتی از هزینه های تکمیل مسکن مهر را بر اساس مصوبه شورای مسکن دانست و از آن حمایت کرد.
از جانب دیگر اعلام شده کسانی که واحدی دیگری را در اختیار ندارند و همین طور از توانایی پرداخت قسمتی از هزینه تکمیل ساخت واحدهای مسکن مهر برخودار نیستند یا علاقه ای به پرداخت آن ندارند می توانند با پذیرش قرمز شدن فرم «ج» که به مفهوم پذیرش عدم استفاده از تسهیلات دولتی در حوزه زمین و ساختمان است، از پرداخت هزینه های عرصه معاف شوند.
در این راستا شرکت عمران پردیس از سازمان ثبت اسناد واملاک و همین طور سامانه وزارت راه و شهرسازی استعلام می گیرد. اگر افراد متقاضی فاقد مالکیت باشند و تا کنون از تسهیلات دولتی استفاده نکرده باشند می توانند از این معافیت برخوردار شوند.
بدین سبب گزارش، در سال ۱۳۹۱ عملیات راه اندازی ۸۱ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پردیس واقع در ۱۷ کیلومتری شرق تهران شروع شد که به ۸۳ هزار واحد افزایش پیدا کرد. طبق آخرین آمار تا کنون ۶۰ هزار واحد تحویل شده و مقرر است در اسفندماه ۱۳۹۹ نیز ۱۰ هزار واحد دیگر تحویل شود. مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفته که سایر واحدها در اوایل سال آینده و پیش از اتمام دولت تکمیل می شود. شهر جدید پردیس دارای ۱۲ فاز است که فاز ۱۲ آن بتازگی کلنگ زنی شده است. فازهای یک تا چهار در شهر اصلی، فاز پنج، چهار کیلومتر، فاز هشت، هشت کیلومتر، فاز ۹ پنج کیلومتر، فاز ۱۱ شش کیلومتر از شهر اصلی فاصله دارند. پارک فناوری پردیس در فاز شش، ناحیه صنعتی خرمدشت در فاز هفت و فاز ۱۰ این شهر در منتهی الیه شمالی فاز چهار قرار گرفته اند. فاز ۱۲ نیز در پنج کیلومتری شمال شرقی پردیس واقع شده است.
منبع:

1399/10/20
22:40:36
1090
0.0 / 5
تگهای خبر: خرید , دولت , سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات