كرونا سرعت اینترنتی شدن كسب و كارها را بیشتر كرد

كرونا سرعت اینترنتی شدن كسب و كارها را بیشتر كرد

به گزارش متخصص فلز در حالیکه پیشبینی می شد خیلی از کسب و کارها در فاصله ۶ تا ۷ سال آینده بر بستر فضای مجازی شکل بگیرند، انتشار کرونا سبب شد تا سرعت پیوستن کسب و کارها به فضای آنلاین و تجربه فروش اینترنتی بیشتر شود.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، به دنبال انتشار ویروس کرونا در کشور خیلی از کسب و کارهای خرد، کارگاههای کوچک و مشاغل و صنوف خدماتی گرفتار صدمه شدند. این امر سبب شد تا صاحبان خیلی از مشاغل عموما خدماتی صدمه دیده و با توقف فعالیت روبه رو شوند.

در این بین برخی کسب و کارها برای پیشگیری از رکود و تعطیلی مسیر دیگری را در پیش گرفته و تلاش کردند فعالیت خویش را در بستر اینترنت و از راه شبکه های اجتماعی ادامه دهند و به شکلی فروش آنلاین را تجربه کنند.

گزارشها نشان داده است که آن دسته کسب و کارهایی که در دوران کرونا در بستر فضای مجازی شکل گرفته و به فعالیت ادامه دادند، از عملکرد قابل قبول و موفق تری برخوردار بوده اند.

آنطور که سخنگوی اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی گفته، پیشبینی می شد که ۷۰ درصد کسب کارها طی ۶ تا ۷ سال آینده وارد فضای آنلاین شوند ولی انتشار کرونا سبب شد تا این زمان به ۲ تا ۳ سال کاهش پیدا کند.

امروز اینترنت بیشترین تغییرات در دنیای کسب و کار را به وجود آورده و سرعت دستیابی به اطلاعات، محصولات و خدمات را بالا برده است؛ بر همین مبنا تمایل به ایجاد شغل در بستر فضای مجازی روز به روز در حال گسترش است.

آمارها نشان داده است که در شش ماهه نخست سال، تمایل به راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی و صدور پروانه تاسیس کسب و کارهای آنلاین افزایش داشته و تداوم انتشار کرونا در این حوزه اثرگذار بوده است. در نیمه دوم سال هم ۸۶ درصد مجوزهای صادره برای کسب وکارهای مجازی متعلق به مردان و ۱۴ درصد متعلق به زنان بوده است. بررسی روند اعطای مجوز کسب وکارهای مجازی از آن حکایت می کند که سهم زنان از کسب پروانه کار در مقایسه با پاییز سال قبل رشد سه درصدی داشته و تمایل زنان به راه اندازی کسب و کارهای آنلاین افزایش یافته است.

به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، کارشناسان سفارش می کنند با عنایت به بستری که هم اکنون در حوزه شبکه های اجتماعی وجود دارد، راه اندازی و گسترش مشاغل اینترنتی بخصوص در دوران کرونا نتیجه بهتری دارد و افراد را به درآمدزایی بیشتر در این حوزه ترغیب می کند.
منبع:

1399/10/22
15:01:34
1172
0.0 / 5
تگهای خبر: خدمات , فروش , كشور , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات