زارع:

نحوه هزینه كرد مابه التفاوت ارز در كمیسیون تلفیق بررسی می شود

نحوه هزینه كرد مابه التفاوت ارز در كمیسیون تلفیق بررسی می شود

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت که این کمیسیون به دنبال مصوبه پیشین خود در خصوص اصلاح قیمت از و تک نرخی کردن آن، نحوه هزینه کرد ۱۰۶ هزار میلیارد تومان ما به التفاوت ارز را تا آخر هفته مورد بررسی قرار می دهد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری بامداد امروز سه شنبه خود ضمن اشاره به جلسه غیر علنی بامداد امروز مجلس در مورد بودجه اظهار داشت: در این نشست بحثها درباره نرخ ارز بود و این که چرا باید ارز تک نرخی در بودجه بیاوریم. در لایحه بودجه ارز حاصل از نفت با قیمت ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان محاسبه شده و در بعضی جاها هم دولت می خواست موافقتهایی را بگیرد که ارز را با نرخ نیمایی بفروشد.
وی ادامه داد: بحث این بود که ۱۰۶ هزار میلیارد تومان ما به التفاوت ارز ۴۲۰۰ تومانی و ارز ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومانی چطور به دست مردم برسد. ما تا آخر هفته در این حوزه تصمیم می گیریم که این ما به التفاوت به شکل بن کارت، یارانه نقدی، و یا یارانه دارویی و سلامت باشد.
زارع ضمن اشاره به آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق اظهار داشت: به وزارت جهاد کشاورزی و شرکتهای وابسته اجازه دادیم تا مبلغ ۲۷ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی از راه بانک کشاورزی برای طرحهای مهم کشاورزی همچون مهار آبهای مرزی، سامانه های گرمسیری و سردسیری، آبخیرداری، مهار ریزگردها، تولید واکسن دامی، بذر و نهاده های کشاورزی، آب و فاضلاب و آسفالت راه های روستایی و آبهای نوین منتشر کنند.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه اضافه کرد: همینطور ۹۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای آبرسانی به روستاها و حوزه های عشایری در نظر گرفته شد.
نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی افزود: در مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق مشترکان برق روستایی و عشایری و برق چاه های کشاورزی از عوارض مبحث ماده ۵ صنعت برق معاف شدند.
زارع همینطور اظهار داشت: طبق مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق کارفرمایان واحدهای تولیدی، صنعتی، معدنی، خدماتی و اصناف که از بهمن ۹۸ کارکنان خویش را حفظ نموده و یا افزایش داده اند از کلیه جرایم بیمه تأمین اجتماعی معاف شدند. همینطور آنها که کارکنان خویش را تعدیل کردند در صورت بازگشت به کار آنها از کلیه جرایم تأمین اجتماعی معاف می گردند.
وی خاطرنشان کرد: در مصوبه ای دیگر مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان در چارچوب تسهیلات برای برق رسانی چاه های کشاورزی و همینطور ۲ هزار میلیارد تومان جهت بهسازی روستاها و تهیه و اجرای طرحهای هادی روستایی به دولت اجازه دادیم که از محل سرجمع بودجه توازن منطقه ای در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار دهد.
وی خاطرنشان کرد: در مصوبه ای دیگر در اجرای قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور برای ایجاد زیر ساخت برای پیمان کاران و کارگزاران تا سقف ۱۰ هزار میلیارد تومان به دولت اجازه دادیم زیر ساخت ها را برای همسان سازی واگذاری، صدور موافقت نامه و فاکتورینگ فراهم آورد.
زارع افزود: برپایه مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق عوارض انشعاب برق در کلانشهرها به سه دسته تفکیک شد که دسته سوم از پرداخت عوارض انشعاب معاف شدند و مقرر شد دسته اول و دوم برپایه متوسط قیمت زمین عوارض انشعاب برق را بپردازند. که وجه حاصله در برق رسانی به مناطق محروم و روستایی و عشایری هزینه خواهد شد.
زارع در انتها با بیان اینکه احیانا بررسی بودجه در کمیسیون تلفیق هفته آینده به اتمام می رسد، اظهار نمود: پس از آن ۱۰ روز فرصت عرضه پیشنهادات نمایندگان است احیانا بودجه از نیمه دوم بهمن در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می گیرد.
منبع:

1399/10/23
12:22:19
1094
0.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , تولید , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات