معاون وزیر راه:

سازمان هواپیمایی با دریافت عوارض شهرداری از ایرلاین ها مخالفت كرد

سازمان هواپیمایی با دریافت عوارض شهرداری از ایرلاین ها مخالفت كرد

به گزارش متخصص فلز رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ضمن مخالفت با دریافت عوارض شهرداری ها از ایرلاین ها، از رایزنی با رئیس مجلس برای اصلاح قوانین در ارتباط با دریافت عوارض شهرداری ها از شرکتهای هواپیمایی اطلاع داد.به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت راه و شهرسازی، تورج دهقانی زنگنه درباره دریافت عوارض شهرداری ها که از شرکتهای هواپیمایی در شهرستان های مختلف دریافت می شود، اظهار داشت: شهرداری ها بر مبنای قانون این عوارض را دریافت می کنند و امکان حذف آن وجود ندارد.
وی اظهار داشت: عوارض ها درآمد پایدار شهر هستند و بر همین مبنا، شهرداری ها موظف می باشند که مطابق قانون این عوارض را از شرکتهای هواپیمایی دریافت کنند.
زنگنه اظهار نمود: مشکل این است که الان این قانون وجود دارد و برای هرگونه تغییر، باید این خواسته طی لایحه ای تقدیم مجلس شود و نمایندگان مجلس هم بعد از بررسی، نسبت به اصلاح آن اقدام نمایند.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری از رایزنی با رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه مدیران انجمن ایرلاین های کشور اطلاع داد و خاطرنشان کرد: طی این دیدار مشکلات ایرلاین های کشور عنوان شد و این مورد مورد تاکید قرار گرفت که این اشکال در ارتباط با قانون است و باید اصلاح گردد.
زنگنه اضافه کرد: یکی از اشکالاتی که در این خصوص مطرح می شود این است که مطابق قانون، شهرداری شهری که در آن بلیت صادر گردیده است، می تواند عوارض دریافت کند؛ این در شرایطی است که امکان دارد یک نفر از خانه اش بلیت خریداری نموده باشد و بعد به منطقه دیگری برود و از آنجا سوار هواپیما بشود؛ ازاین رو شهرداری ها نباید از دو محل عوارض دریافت نمایند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه سازمان هواپیمایی کشوری با دریافت عوارض بدینگونه موافق نیست، تصریح کرد: باید این قانون بگونه ای اصلاح گردد که طی آن محل سوار شدن مسافر ملاک عمل قرار گیرد.

1399/10/27
12:56:51
1044
0.0 / 5
تگهای خبر: خرید , سازمان , كالا , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات