رئیس مركز ملی فرش:

فرش دستباف منطبق با سلایق كشورهای منطقه تولید می شود

فرش دستباف منطبق با سلایق كشورهای منطقه تولید می شود

متخصص فلز: رئیس مرکز ملی فرش ایران اظهار داشت: این مرکز با انجام سلیقه یابی، به دنبال تولید فرش هایی منطبق با فرهنگ و سلیقه کشورهای همسایه و منطقه اوراسیا است تا تقاضا برای فرش ایرانی افزایش یابد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مرکز ملی فرش ایران، فرح ناز رافع با بیان این مطلب، اضافه کرد: گشایش های احتمالی سیاسی و اقتصادی ناشی از تحولات بین المللی، می تواند به جهش صادراتی فرش دستباف منجر شود.
وی خاطرنشان کرد: از دو سال پیش و با اعمال دور تازه تحریم ها ضد کشورمان، فرش دستباف هم یکی از اقلامی بود که با محدودیت هایی در بازارهای جهانی مواجه گردید.
رافع تصریح کرد: حالا برنامه های گسترش بازاریابی بخصوص در کشورهای همسایه و منطقه اوراسیا در دستور کار این مرکز است.
برنامه ریزی برای ثبت نشان تجاری و علامت تأیید برای فرش دستباف
وی، همینطور از برنامه ریزی برای ثبت نشان تجاری و علامت تأیید برای فرش دستباف اطلاع داد که به این منظور، اقدامات مشترکی با سازمان مالکیت معنوی و سازمان مدیریت صنعتی در دستور کار است.
رئیس مرکز ملی فرش ایران بیان داشت: این مرکز با تبدیل تهدید تحریم به فرصت، در دو سال قبل گام هایی به منظور ارتقای داخلی سازی زنجیره تأمین مواد اولیه این هنر- صنعت برداشت.
رافع با اشاره به اینکه بیشتر از ۴۰ سال بر تولید مواد اولیه این هنر- صنعت تلاشی نشده و نظارتی بر فروش مواد اولیه آن وجود نداشته است، یادآوری کرد: فرش یک کالای ایرانی است، اما ابریشم، موارد رنگ زا و در بعضی موارد پشم مورد نیاز آن از خارج تأمین می شود.
برنامه ریزی برای ایجاد زنجیره کامل تولید مواد اولیه فرش
رافع، به برنامه ریزی برای ایجاد زنجیره کامل تولید مواد اولیه فرش اشاره نمود که برای اولین بار بعد از چهار دهه به صورت نمونه و پایلوت در استان گلستان کلید خورده است.
این مقام مسؤول افزود: بدین سان مباحث نوغان داری، نخ ریسی نخ ابریشم و پشم (از اصلاح نژاد دام گرفته تا تهیه پشم، پشم چینی، رنگ رزی و تأمین سایر مواد اولیه) در استان گلستان اجرا خواهد شد و در سایر استان ها هم به فراخور زیست بوم خاص همان استان می توان زنجیره ناقصی از تولید مواد اولیه را داشت.


منبع:

1399/10/28
15:01:11
1150
0.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات