مدیركل صنایع نساجی وزارت صمت:

مصرف پوشاك داخلی ۲۰ درصد افزایش یافته است

مصرف پوشاك داخلی ۲۰ درصد افزایش یافته است

به گزارش متخصص فلز مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت با اعلان اینکه ریسندگی های کشور با ظرفیت کامل در حال کار کردن هستند، اظهار داشت: سال قبل 47 الی 48 هزار تن افزایش ظرفیت ریسندگی در پنبه را داشتیم.به گزارش متخصص فلز به نقل از صدا و سیما، افسانه محرابی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو بیان کرد: ریسندگی های کشور با ظرفیت کامل در حال کار کردن هستند و سال قبل ۴۷ الی ۴۸ هزار تن افزایش ظرفیت ریسندگی در پنبه را داشتیم.
مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت اضافه کرد: واحدهای ریسندگی به خوبی در حال فعالیت هستند و ظرفیت مصرف پوشاک کشور نیز ۲۰ درصد بالا رفته است.
وی با اشاره به اینکه تا سال قبل ۱۲۰ هزار تن پنبه نیاز داشتیم، افزود: با افزایش ظرفیتی که صورت گرفت و در آخر سال گذشته طرح های توسعه ای و ایجادی به بهره برداری رسید، ۹۸ هزار تن واردات پنبه داشتیم و حدود ۶۰ هزار تن پنبه داخلی به صورت کامل مصرف شده است.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت اشاره کرد: کارهای خوبی را وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام داده است، ما ظرفیت سنجی کردیم بطوریکه در واحدهای پلی استر برمبنای ماشین آلاتی که در واحدها نصب کردیم ظرفیت های واقعی مورد توجه قرار گرفت.
محرابی عنوان کرد: پس ما ظرفیت سنجی ماشین آلات را انجام دادیم و برمبنای ماشین آلات نصب شده سهمیه ها را مشخص کردیم. همین طور بررسی دوباره و اصلاح سهمیه های مواد اولیه صنایع امسال برمبنای خرید و تولید سال قبل صورت گرفت و موجب شفاف سازی در پروسه تولید شد.
وی اشاره کرد: طرح افق نیز برای شفاف سازی در پروسه تولید در حال اجرائی شدن است.

1399/11/02
12:24:42
717
0.0 / 5
تگهای خبر: تجارت , تولید , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات