رئیس اتاق ایران و قزاقستان عنوان كرد:

ظرفیت بالای اوراسیا برای صادرات مصالح ساختمانی ایرانی

ظرفیت بالای اوراسیا برای صادرات مصالح ساختمانی ایرانی

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قزاقستان اظهار داشت: اوراسیا برای صادرات مصالح ساختمانی ایرانی از ظرفیت بالایی برخوردار می باشد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، علی محمد چوپانی در پنل صدور خدمات فنی و مهندسی همایش روابط اقتصادی ایران و اوراسیا با اشاره به اینکه برخی فعالان عمرانی استان گلستان برای صادرات خدمات فنی و مهندسی و اجرای پروژه های عمرانی به ترکمنستان رفته بودند ولی به علت تحریم ها موفق به دریافت هزینه اجرای این پروژه ها نشدند اظهار داشت: این در شرایطی است که در سایر کشورها، دولت ها پای قراردادهای صادرات خدمات فنی و مهندسی قرار می گیرند و از شرکتهای فعال در این زمین حمایت کرده و همینطور بازگشت اصل و سود سرمایه آنها را ضمانت می کنند.
رئیس اتاق بازرگانی گرگان اظهار داشت: همواره مطرح می شود که ایرانیان در ترکیه مبادرت به خرید مسکن می کنند اما بعضی از این خریداران، فعالان اقتصادی هستند که در ترکیه خانه می خرند تا بتوانند از ترکیه تابعیت بگیرند و با استفاده از تابعیت این کشور مبادرت به سرمایه گذاری در پروژه های عمرانی کشورهای اوراسیا کنند.
در ادامه این پنل امیر عابدی رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قزاقستان با تکیه بر اینکه در حوزه صادرات مصالح ساختمانی شامل کاشی و سرامیک، شیشه، سیم و کابل، سنگ و سیمان به کشورهای CIS و اتحادیه اوراسیا ظرفیت بالایی داریم، تاکید کرد: هم اکنون کشور ما ۳۰ درصد مازاد تولید کاشی و سرامیک دارد. این در شرایطی است که تعرفه صادرات کاشی و سرامیک به قزاقستان صفر شده ولی فعالان اقتصادی ایرانی از آن آگاه نیستند.
عابدی اضافه کرد: وزارت امورخارجه و دستگاه دیپلماسی ما قرار نیست در مبادلات اقتصادی مداخله کنند بلکه تسهیل کننده امضای قراردادها هستند.
این فعال اقتصادی مهم ترین رقیب ما برای سرمایه گذاری در ترکیه است که مبادرت به لغو ویزا میان این دو کشور کرده، همینطور شعب بانکی در قزاقستان تأسیس و پرواز روزانه به این کشور برقرار کرده است.
همچنین توانست با پشتیبانی از آذربایجان در جنگ قره باغ، مشکل لجستیک خود به قزاقستان را از خاک این کشور برطرف کند اما ما نه تنها مشکل روادید با قزاقستان داریم بلکه پرواز مستقیم با این کشور نداشته حال اینکه مزیت تردد خط مستقیم دریایی با این کشور را داریم.
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و قزاقستان با تکیه بر اینکه مزیت های زیادی در حوزه خدمات فنی – مهندسی، آب، انرژی و برق داریم، اظهار داشت: شرکتهای فنی- مهندسی ما باید در قزاقستان شرکت ثبت کنند تا بتوانند در مناقصات پروژه های عمرانی این کشور مشارکت داشته و از ظرفیت های دریافت تسهیلات از بانک توسعه اسلامی بهره مند شوند.
به گفته عابدی، قزاقستان پردرآمدترین کشور آسیای میانه بوده و می تواند بازار نخست ما در منطقه CIS باشد.

1399/11/08
23:32:02
0.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات