رییس كل بانك مركزی:

2هزار كارت بانكی فعال در درگاه های قمار اینترنتی باطل شدند

2هزار كارت بانكی فعال در درگاه های قمار اینترنتی باطل شدند

به گزارش متخصص فلز رئیس کل بانک مرکزی اظهار داشت: با همکاری قوه قضائیه بیشتر از ۲ هزار کارت بانکی که در مراکز قمار استفاده می شد، شناسایی و باطل شده اند.به گزارش متخصص فلز به نقل از بانک مرکزی، عبدالناصر همتی در آئین رونمایی از پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV اظهار داشت: خوشبختانه با تلاشهای همکاران بخش تکنولوژی های جدید بانک مرکزی و شرکت خدمات انفورماتیک موفق شدیم این خدمت نوین را در شرایط تحریمی و در زمانی که به علت انتشار کرونا رعایت نکات بهداشتی اهمیت یافته است، اجرایی نماییم.
رئیس شورای پول و اعتبار بانک ها و PSP ها را به حضور در رقابت برای عرضه این فناوری فراخواند و اظهار داشت: طبیعتاً این خدمت، راحتی وامنیت مناسبی را دراختیار مردم قرار خواهد داد و مردم هم به استفاده از خدمات بانک ها و موسساتی که این خدمت را عرضه می کنندگرایش بیشتری خواهند داشت.
همتی با تکیه بر اینکه بانک مرکزی در برخورد با جرم و پولشویی بسیار جدی است، اضافه کرد: در زمینه امنیت زیرساخت ها اقدامات خوبی انجام شده است و بانک مرکزی در مبارزه با شرط بندی و قمار هم دستاوردهای خوبی داشته است.
وی خاطرنشان کرد: با همکاری قوه قضائیه بیشتر از ۲ هزار کارت بانکی که در مراکز قمار استفاده می شد، شناسایی و باطل شده اند. همینطور ۵۰۰ هزار کارت و حساب بانکی هم شناسایی شده که مقرر است در سه مرحله اخطار، اخطار و پیگیری قضائی با دارندگانحساب ها برخورد شود.
همتی با اشاره به اینکه بیشتر از ۱۰ هزار نفر در شبکه پرداخت نظام بانکی کشور فعال می باشند، اظهار داشت: خدمت نوینی که امروز رونمایی می شود حاصل دسترنج این افراد طی سال ها تلاش، بخصوص در دوران تحریم است.


منبع:

1399/11/20
22:07:57
698
0.0 / 5
تگهای خبر: خدمات , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات