معاون وزیر صمت:

دولت تمام تلاش خودرا برای تسهیل صادرات انجام می دهد

دولت تمام تلاش خودرا برای تسهیل صادرات انجام می دهد

به گزارش متخصص فلز، معاون تجاری داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: کالاهایی که با ارز 4200 تومانی به کشور واردشده، صادرات آن ممنوع می باشد، برای اینکه این کالاها برای تنظیم بازار داخلی است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت صمت، عباس قبادی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتر استان کرمانشاه اظهار داشت: استان کرمانشاه ازلحاظ خاصیت های جغرافیایی و منطقه ای در شرایط ویژه ای قرار دارد و پتانسیل ها و ظرفیت های خوبی برای توسعه دارد.
دولت تمام تلاش خودرا برای تسهیل صادرات انجام می دهد
وی در ادامه اشاره کرد: دولت همه تلاش خودرا در جهت تسهیل صادرات انجام می دهد بطوریکه در این خصوص دست صادرکنندگان را در بازگرداندن ارز حاصل از صادرات خودرا به کشور باز گذاشته تا به طریق ممکن بتوانند تعهدات ارزی خودرا انجام دهند.
صادرات کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور واردشده ممنوع است
معاون تجاری داخلی وزارت صمت اشاره کرد: کالاهایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی به کشور واردشده، صادرات آن ممنوع می باشد، برای اینکه این کالاها برای تنظیم بازار داخلی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز در این مراسم بابیان این مطلب که از شروع سال تا حالا ۴، ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه صنعتی و معدنی افتتاح و به بهره برداری رسیده است، اضافه کرد: برمبنای اهداف تعیین شده برای سازمان های استانی و نیز در قالب و حول محور جهش تولید و اقتصاد مقاومتی بر روی چند محور اصلی تکیه کردیم که از عمده این محورها بهبود فضای کسب وکار، راه اندازی پنجره واحد، اعطای مشوق های مدلول دار در حوزه زیرساخت ها و اختصاص کمک های فنی و اعتباری و تمرکز برجذب و جلب سرمایه گذاری خارجی می توان اشاره نمود.
محسن دارابی در ادامه اشاره کرد: در سال ۹۸، ۱۱۰ میلیون یورو سرمایه گذاری خارجی در استان جذب شده و بر این اساس رتبه سوم کشور را کسب نمودیم و امسال نیز از شروع سال تا حالا ۹۲.۵ میلیون یورو در منطقه اورامانات جذب شده که رتبه چهارم کشور را به دست آوردیم.
وی در آخر تصریح کرد: از شروع سال تاکنون، ۹۹ جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشده است که نتیجه آن ۴۹ پروژه صنعتی و معدنی راکد به چرخه کار و فعالیت بازگشته اند.


منبع:

1399/11/23
22:48:59
734
0.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات