عملیات اجرایی پتروشیمی پاسارگاد شروع شد

عملیات اجرایی پتروشیمی پاسارگاد شروع شد

به گزارش متخصص فلز عملیات اجرایی پتروشیمی پاسارگاد در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان امروز با حضور ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور شروع شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، قاسمی، مدیرعامل گروه مالی پاسارگاد دراین مراسم ضمن اشاره به نگاه ویژه به محل راه اندازی این مجتمع درمنطقه محروم استان هرمزگان اظهار داشت: ایجاد اشتغال در مناطق محروم یکی از اصلی ترین اولویت ها به حساب می آید که دراین راستا راه اندازی مجتمع پتروشیمی پاسارگاد در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته وی این طرح که در جهت پیشگیری از صدور مواد خام هیدروکربوری، ایجاد اشتغال در مناطق محروم ساحلی و ایجاد درآمد صادراتی چند صد میلیون دلاری در سال، درست پس از چهار ماه از آغاز عملیات اجرایی طرح مشابه در منطقه آزاد چابهار و در سواحل محروم مکران آغاز می شود، حاکی از توجه به توسعه سرمایه گذاری طرح های مهم صنعتی و معدنی در کشور در جهت سیاست های اقتصاد مقاومتی و فرمایشات مقام معظم رهبری است.
وی با اشاره بر اینکه پیشبینی شده در این منطقه چندین طرح پتروشیمی توسط بخش خصوصی به اجرا درآید، اظهار نمود: با این وجود مجتمع پتروشیمی پاسارگاد نخستین طرح بزرگ در این منطقه است که احتیاج به حمایت دولت، صندوق توسعه ملی و دستگاههای ملی و استانی دارد.
بنابر اظهارات مدیرعامل گروه مالی پاسارگاد، طرح پتروشیمی پاسارگاد پس از انجام مطالعات امکان سنجی مفصل و کسب مجوزهای لازم به منظور تولید انواع پلیمرها از خوراک گاز طبیعی با سرمایه گذاری حدود ۱.۵ میلیارد یورو در سه فاز به اجرا خواهد رسید.
این مقام مسئول از اجرای فاز اول این پتروشیمی شامل تبدیل گازطبیعی به متانول در این روز خبرداد و تصریح کرد: در ساخت تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز این طرح از حداکثر توان تولید داخل استفاده خواهد شد.
گفتنی است، دراین مجتمع پتروشیمی محصولاتی همچون متانول با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن، الفین با ظرفیت تولید ۶۲۲ هزار تن در سال، پلی پروپیلن با ظرفیتی بالغ بر ۲۵۰ هزار تن، پلی اتیلن سنگین با ۳۱۰ هزار تن تولید سالانه و برای نخستین بار در کشور با ظرفیت تولید ۵۰ هزار تنی اتیلن پروپیلن دی ان مونومر در هر سال تولید خواهد شد.
خوراک این مجتمع گاز طبیعی بالغ بر ۴.۲ میلیون مترمکعب در شبانه روز خواهد بود که مقرر است که از راه خط لوله سراسری هفتم به این مجتمع انتقال یابد.
طرح عظیم مجتمع پتروشیمی پاسارگاد در زمینی به مساحت ۱۶۰ هکتار واقع در منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان، در استان هرمزگان و در ۳۰ کیلومتری شرق منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس قرار گرفته است.1399/11/30
21:38:22
885
0.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات