مدیركل بازسازی بنیاد مسكن:

شروع آواربرداری سی سخت

شروع آواربرداری سی سخت

به گزارش متخصص فلز مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با اشاره به اینکه آواربرداری واحدهای تخریبی شهر سی سخت از امروز شروع شده است، اظهار داشت: با عنایت به سرمای هوا زلزله زدگان از چادر استقبال چندانی نکرده و اغلب در منازل اقوام و آشنایان سکونت دارند؛ اما به صورت کلی وضعیت چندان بد نیست؛ ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اجاره بها به صاحبان واحدهای احداثی تعلق می گیرد و تا آخر فروردین ماه واحدهای تعمیری بازسازی می شود.


مجید جودی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: خسارات وارده ناشی از زمین لرزه کهگیلویه و بویراحمد عموما در شهر سی دشوار می باشد و طی بازدیدی که امروز از روستاهای اطراف داشتم بعضی واحدها ترک برداشته اما حجم تخریب در روستاها زیاد نیست. در شهر سی سخت حدود ۷۰۰ واحد تخریب شده که در واقع احداثی است و حدود ۱۴۰۰ واحد هم احتیاج به تعمیر دارد. انشاءالله تا ظهر فردا روند کارشناسی خسارات در شهر به اتمام می رسد و اکیپهای ارزیابی به روستاها می روند.
وی در پاسخ به این پرسش که گفته می شود مردم با مشکل کمبود چادر و کانکس مواجهند اظهار داشت: هلال احمر حدود۳۸۰۰ تخته چادر بین مردم توزیع کرده اما باتوجه به سرمای هوا و نگرانی مردم از زلزله، چادرها اغلب نصب نشده است. اغلب زلزله زدگان در خانه اقوام و آشنایان سکونت دارند. حتی کمتر کسی در خانه های خسارت دیده حضور دارد و ما برای ارزیابی گرفتار مشکل هستیم.
جودی با اعلان اینکه حدود ۷۰ درصد شهر از خسارت در امان مانده و سالم می باشد اشاره کرد: بجز روزهای اول بعد از زلزله که بارش برف و باران رخ داد بودیم به تدریج اوضاع بهتر شده و الان وضعیت چندان بد نیست. البته ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض اجاره بها به صاحبان واحدهای احداثی پرداخت می شود. حتی اگر زلزله زدگان در خانه اقوام زندگی کنند کمک ۲۰ میلیون تومانی به آنها تعلق می گیرد.
وی با بیان این خبر که از امروز آواربرداری در شهر سی سخت شروع شده است اظهار داشت: متقاضیان در حال تشکیل پرونده به منظور معرفی به بانک جهت دریافت تسهیلات هستند. پیشبینی می شود که واحدهای تعمیری تا آخر فروردین تکمیل شود و واحدهای احداثی هم تا نیمه اول سال ۱۴۰۰ تمام می شود.
مدیرکل بازسازی بنیاد مسکن با اعلان اینکه پرداخت تسهیلات تا روز چهارشنبه از جانب دولت مصوب می شود اظهار نمود: برای واحدهای تخریبی شهری ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود. برای اسکان موقت واحدهای تخریبی هم نفری ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به منظور اجاره بها پیشبینی شده است. برای خرید اسباب و اثاثیه هم تا سقف ۳۰ میلیون تومان وام و ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود. البته این مبلغ بر مبنای میزان خسارت وارده متفاوت خواهد بود.
جودی، سقف تسهیلات پرداختی به واحدهای تخریبی روستایی را هم ۸۰ میلیون تومان دانست و اظهار داشت: بجز این ۸۰ میلیون تومان به صاحبان واحدهای احداثی روستایی ۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به منظور اجاره بها تعلق می گیرد. برای خرید اسباب و اثاثیه هم تا سقف ۳۰ میلیون تومان وام و ۱۵ میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می شود.
منبع:

1399/12/03
23:40:14
769
0.0 / 5
تگهای خبر: خرید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات