گزارش متخصص فلز؛

فردا بهره برداری از آزادراه غدیر پس از 5 سال كار بی وقفه بعلاوه جزئیات

فردا بهره برداری از آزادراه غدیر پس از 5 سال كار بی وقفه بعلاوه جزئیات

متخصص فلز: آزادراه کنارگذر جنوبی تهران با عنوان آزادراه غدیر فردا همزمان با میلاد امیرالمؤمنین (ع) و با دستور رئیس جمهور به بهره برداری می رسد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، ابرپروژه آزادراهی کشور فردا با دستور ویدیوکنفرانسی رئیس جمهور و با حضور وزیر راه و شهرسازی و فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) زیر بار ترافیکی خودرو ها می رود.
پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران فردا همزمان با سالروز میلاد امیرالمؤمنین (ع) افتتاح شده و به آزادراه غدیر نامگذاری خواهد شد این آزادراه که از آن بعنوان حلقه اتصال کریدورهای شمال-جنوب و شرقی-غربی یاد می شود، به بهره برداری خواهد رسید.
بر اساس اعلام خیرالله خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، طول آزادراه غدیر ۱۵۸ کیلومتر و در ۶ خط رفت و برگشت و دو خط تردد اضطراری و شانه خاکی نیم متری بوده و از آبیک در استان قزوین شروع و تا چرمشهر در آزادراه قم-گرمسار ادامه خواهد یافت.
آزادراه غدیر با مشارکت ۷۰ درصدی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) و ۳۰ درصدی دولت راه اندازی شده و طول مسیر را ۶۰ کیلومتر معادل ۱۱۰ دقیقه می کاهد.
بر اساس محاسبات شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، در طول بهره برداری ۲۰ ساله این آزادراه، مصرف بنزین معادل ۲۵ هزار میلیارد تومان ۷۰۰ میلیون لیتر گازوئیل ۱۶۰۰ میلیون لیتر کاهش می یابد؛ میزان تولید دی اکسید کربن نیز ۴.۵ میلیون تن کاهش خواهد یافت.
آزادراه غدیر در طول ۵ سال و با ۵۰ میلیون نفر-ساعت کار، راه اندازی شده است.
خادمی معاون وزیر راه، آزادراه غدیر را مؤثرترین آزادراه در چرخه آزادراهی کشور می داند.
سعید محمد فرمانده قرارگاه خاتم نیز آزادراه غدیر را سبب کاهش بار ترافیکی جاده ای غرب به شرق کشور و همین طور جنوب به شمال غرب و شمال شرق عنوان کرده است.
محمد اسلامی وزیرر راه و شهرسازی نیز هزینه انجام شده برای ساخت آزادراه را ۳ هزار میلیارد تومان و ارزش فعلی پروژه را ۷ هزار میلیارد تومان اعلام نمود.
این پروژه ۱۲۳ دستگاه پل و ۶۷۵ دستگاه آبرو و زیرگذر دارد؛ ۴۳۵ متر نیز طول یکی از تونل های این آزادراه است که از زیر آزادراه کرج-قزوین می گذرد تونل مذکور ظرف کمتر از یک سال و بدون توقف دادن تردد خودرو ها از آزادراه کرج-قزوین تولید شده است.


منبع:

1399/12/06
22:06:34
749
0.0 / 5
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات