یك مقام مسئول اعلام كرد؛

اختصاص 17 هزار تن شكر برای زمستان گذری زنبورداران كشور

اختصاص 17 هزار تن شكر برای زمستان گذری زنبورداران كشور

متخصص فلز: مجری طرح توسعه زنبورداری از اختصاص 17 هزار تن شکر برای زمستان گذری زنبورداران کشور توسط وزارت صمت در سال زراعی جاری آگاهی داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین اکبرپور در گفت و گو با خبرنگار ما اضافه کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت، قیمت شکر حمایتی زنبورداران در مرحله دوم را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلوگرم اعلام نموده و وزارت جهاد کشاورزی در حال رایزنی برای تعدیل قیمت جدید شکر حمایتی است تا این نهاده با قیمت مناسبی به دست زنبورداران برسد.
وی گفت: وزارت جهاد کشاورزی در اوایل پاییز امسال باتوجه به نیاز بخش زنبور عسل، درخواست ۳۲ هزار تن شکر حمایتی از وزارت صمت کرده بود و این در حالیست که از این مقدار، ۱۵ هزار تن شکر با قیمت ۶ هزار و ۶۵۰ تومان در اولین مرحله اختصاص یافت و در استان های کشور بین زنبورداران توزیع شد و قرار شد مابقی شکر مورد نیاز در مرحله دوم تامین شود.
اکبرپور افزود: تخصیص ۱۷ هزار تن شکر حمایتی در مرحله دوم نیز با تأخیر و با قیمت جدید اعلام شده و انتظار ما این است که در سال جهش تولید و برای پشتیبانی از تولیدکنندگان در حوزه زنبورداری، این میزان شکر با همان قیمت ۶ هزار و ۶۵۰ تومان به ازای هر کیلو گرم و یا با قیمت متعادل تری تصویب و در اختیار زنبورداران کشور قرار گیرد.
وی اشاره کرد که معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی در این راستا در نامه ای به معاون تجاری داخلی وزارت صمت که در تاریخ ۹ اسفند ارسال شده، خواسته است مابقی نهاده شکر حمایتی باتوجه به نقش زنبورداران در افزایش کمی و کیفی محصولات زراعی، باغی و مرتعی بواسطه گردافشانی مؤثر گیاهان و برقراری چرخه امنیت غذایی، با قیمت متعادل تری تصویب شود.


منبع:

1399/12/11
20:30:59
928
0.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات