در جلسه كمیسیون اصل نود با رئیس سازمان بورس مطرح شد

تاكید بر مجازات افراد متخلف و مداخله گران در بازار سرمایه

تاكید بر مجازات افراد متخلف و مداخله گران در بازار سرمایه

متخصص فلز: سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از تاکید این کمیسیون بر لزوم ارتقای زیرساخت های بازار و سامانه های نظارتی بمنظور کشف دستکاری قیمت ها و ضرورت مجازات افراد متخلف و مداخله گران در قیمت سهام آگاهی داد.


علی خضریان در گفت و گو با ایسنا با اشاره به نشست کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: جلسه کمیسیون اصل ۹۰ در ادامه بررسی طرز کار، برنامه و تصمیم های بازار سرمایه با رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار و معاونان سازمان بورس و فرابورس انجام شد.
وی اضافه کرد: در ابتدای جلسه تاکید شد که مبنای کمیسیون همکاری برای رفع مشکلات و چالش های بازار سهام و احقاق حقوق عامه سهامداران است؛ بنا بر این سعی شده در سلسله جلسات کارشناسی که در کمیته اقتصادی، فنی و عمرانی در کمیسیون اصل ۹۰ برگزار می گردد کمکی به مدیران و مسئولین این مجموعه در بررسی طرز کارها و انجام پیشنهادات و موارد این چنینی باشد.
این نماینده مجلس افزود: در این نشست همین طور بر لزوم تلاش دولت و دستگاه های دولتی برای کاهش کسری بودجه دولتی تاکید شد، همین طور بر عدم قیمت گذاری دستوری محصولات به ویژه محصولات و تولیدات ناشران بازار سهام و محصولات عرضه شده در بورس کالا تاکید شد.
خضریان همین طور اظهار داشت: یکی از مواردی که در جلسه به آن اشاره شد، مالیات ستانی از عواید حاصل از کارهای غیر مولد اقتصادی و هدایت منابع به سمت بازار سرمایه بود که قرار شد جزئیات احصا شود تا در مجلس بتوانیم کمک نماییم بازار سرمایه به این سمت سوق پیدا کند. همین طور نکاتی درباب مسائل و راهکارهای ارتقای بازار سرمایه همچون توجه به تامین مالی بخش غیر دولتی از حیث انتشار اوراق، توجه به شفافیت، نظارت و کارایی بازار سرمایه مطرح و قرار شد مسئولین سازمان بورس در این عرصه ایده و طرح های خودرا ارائه نمایند.
وی در ادامه اظهار داشت: توسعه و افزایش تعداد صندوق های سرمایه گذاری بازار سهام از مواردی بود که به آن اشاره شد، همین طور کمیسیون بر لزوم ارتقای زیرساخت های بازار و سامانه های نظارتی بمنظور کشف دستکاری قیمت ها تاکید و خواهان مجازات افراد متخلف و مداخله گران در قیمت سهام شد.
سخنگوی کمیسیون اصل نود افزود: یکی از مورادی که بنظر می رسد لازمه امر بازار سرمایه باتوجه به افزاش حضور مردم در این بازار است، تهیه بسته های آموزش برای عموم مردم با اولویت تولید محتوای مناسب برای اقشار مختلف اجتماعی در قالب های متنوع است قرار شد اگر نیاز به همراهی سایر نهادها و دستگاهها همچون سازمان صدا و سیما است، کمیسیون اصل ۹۰ از ظرفیت قانونی خود برای برقراری ارتباطات بین مجموعه ها استفاده نماید.
وی افزود: دهقان رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه اعلام نمود نقدها و نظرهایی که در کمیسیون اصل ۹۰ پیرامون بازار سرمایه ارائه می شود، حرف و نظر سازمان بورس است که باید در برنامه های خود مدنظر قرار دهد، همین طور اعضای کمیسیون اصل ۹۰ بیان نمودند که با نظارت بر اجرای برنامه های رئیس جدید سازمان بورس زمینه رسیدن رئیس سازمان به اهداف و برنامه هایش را فراهم می کنند.
منبع:

1399/12/27
11:51:36
685
0.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بودجه , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات