روسیه آماده خروج از سوئیفت

روسیه آماده خروج از سوئیفت

به گزارش متخصص فلز مشاور رئیس جمهور روسیه از آمادگی این کشور برای مواجهه با شرایط احتمالی تحریم سوئیفت اطلاع داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از راشاتودی، دیمیتری پسکوف - مشاور مطبوعاتی رئیس جمهور روسیه - با اشاره به اینکه با عنایت به افزایش تحریم های آمریکا ضد روسیه، احتمال وادار شدن روسیه به خروج از سامانه سوئیفت وجود دارد، اضافه کرد: نمی توانیم هیچ خطری را نادیده بگیریم.
پسکوف در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال قطع دسترسی روسیه به سامانه سوئیفت اظهار داشت: این اقدامات غیرمنطقی و غیر قابل پیشبینی هستند و در نتیجه شرایط ما را واداشته است تا همواره در حال آماده باش باشیم.
در سالهای اخیر واشنگتن بارها روسیه را به تحریم در دسترسی به سوئیفت و نظام بانکی بین المللی تهدید کرده و این مسئله مسکو را وادار به توسعه نسخه های بومی مشابه سوئیفت ساخته است. روسیه همینطور در حال همکاری با چین و ایران است تا مبادلات بانکی در ارتباط با این دو کشور را با استفاده از سیستم های بومی انجام دهد.
سوئیفت یک شبکه مالی جهانی مستقر در بلژیک است و هم اکنون بیشتر از ۱۱ هزار مؤسسه و نهاد مالی در بیشتر از ۲۰۰ کشور جهان از سیستم سوئیفت برای تراکنش های بین المللی خود استفاده می نمایند.
گرچه این سیستم هم اکنون بیشترین نقش را در پرداخت های فرامرزی دارد، اما با این وجود وابستگی شدید سوئیفت به دلار و نظام مالی آمریکا چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد.
منبع:

1400/01/03
13:25:00
785
5.0 / 5
تگهای خبر: سیستم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات