تمهیدات و محورهای جایگزین درپی انسداد جاده چالوس و هراز و آزادراه تهران شمال

تمهیدات و محورهای جایگزین درپی انسداد جاده چالوس و هراز و آزادراه تهران شمال

به گزارش متخصص فلز به دنبال مسدود شدن جاده چالوس و آزادراه تهران شمال و جاده چالوس، از جانب پلیس راه و سازمان راهداری تمهیدات ترافیکی و محورهای جایگزین اعلام گردید.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، سرهنگ هادی امیدوار رئیس پلیس راه کشور در اینباره اظهار داشت: محور چالوس از ساعت 11 بامداد امروزبه دلیل احتمال سقوط بهمن و ریزش کوه مسدود شده است و انسداد آزادراه تهران شمال هم از محل عوارضی به سمت شمال اجرا شده و اجازه ورود به شمال داده نمی گردد.
وی همینطور اظهار داشت: با عنایت به شرایط سامانه جوی پیشبینی می شود در ساعات غروب در محور هراز همین شرایط حاکم شود والزاما همین محدودیت را در هراز هم اجرا نماییم.
سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور نیز در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: جاده هراز با عنایت به وزش باد شدید، بارندگی و احتمال وقوع بهمن و ریزش سنگ از ساعت ۱۲: ۳۰ امروز تا اطلاع ثانوی به منظور حفظ ایمنی تردد و جلوگیری از وقوع حادثه مسدود شد.
وی اظهار داشت: مسیر جایگزین آزادراه قزوین رشت و جاده فیروزکوه خواهد بود.
مهران قربانی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور هم با اشاره به اینکه با عنایت به بررسی های انجام شده در این سازمان و وزش تند باد شدید در محور شمالی بخصوص چالوس و هراز، درباره وضعیت جاده هراز اظهار داشت: بادها با سرعت بالای 50 کیلومتر مشکل ساز و سرعت بالای 70 کیلومتر حالت اضطرار دارد و امکان ریزش سنگ، سقوط درختان و با عنایت به بارش برف و باران کاهش دید برای رانندگان وجود دارد و پیشبینی می شود در محور هراز هم از امشب همین شرایط حاکم شود.
وی افزود: محور چالوس از 11 بامداد امروز از دو سمت جنوب و شمال مسدود و تخلیه آن در دستور کار قرار گرفت. با عنایت به این که جهت حرکت این جریان هوایی از غرب به شرق است و حاکمیت این شرایط در محور هراز هم پیشبینی می شود؛ سفارش می شود هم وطنان برای عزیمت به شهرهای شمالی از محورهای قزوین رشت و فیروز کوه استفاده کنند و اگر در محور هراز هستند آنرا تخلیه و با عنایت به شرایط خاص آن از ورود به آن اجتناب کنند.
وی اظهار داشت: با عنایت به اطلاعات مرکز مدیرت راه ها از سایت های معتبر و اخطار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی، پیشبینی می شود این شرایط طی پنجشنبه و جمعه ادامه داشته باشد، از هموطنان خواهش می شود اطلاعات عرضه شده را در نظر بگیرند.1400/01/04
13:56:19
1075
5.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات