بازهم زمین خواران به جنب و جوش افتادند

بازهم زمین خواران به جنب و جوش افتادند

به گزارش متخصص فلز سودجویان و متعرضان به اراضی ملی معمولا هر ساله از خلوتی تعطیلات عید نوروز استفاده می نمایند و به جان زمین های دولتی می افتند. سال جاری هم در سرتاسر کشور طی سه روز نخست فروردین ۱۲۸ مورد رفع تعرض شده است؛ تنها در استان تهران از ۲۸ اسفند تا سوم فروردین زمین هایی به ارزش ۵۴ میلیارد تومان از دست متصرفان رهاسازی شد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، در ایام تعطیلات و مناسبت ها معمولا آمار زمین خواری بالا می رود. با شروع تعطیلات عید نوروز هم تعرض به زمین های ملی و محیط زیست افزوده می شود. برخورد با تصرفات در حوزه محیط زیست به عهده سازمان جنگل ها و در بخش زمین های دولتی بر عهده سازمان ملی زمین و مسکن از زیرمجموعه های وزارت راه و شهرسازی است.
سال جاری هم فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رهاسازی ۱۲۸ مورد تعرض به زمین های دولتی طی سه روز ابتدای فروردین اطلاع داده و گفته است تمامی تعرضات به اراضی دولتی طی این سه روز رفع شد.
جواد خردمند اظهار نمود: در اول فروردین هفت مورد تعرض به ۱۸ هزار و ۹۲۰ مترمربع اراضی دولتی، در روز دوم فروردین ۹۴ مورد تعرض به ۶۹ هزار و ۷۰ مترمربع اراضی دولتی و در روز سوم فروردین ۲۷ مورد تعرض به اراضی دولتی توسط سودجویان از جانب ۳۵ اداره کل گزارش شد که همگی آنها رفع تعرض شدند. در روز اول فروردین ۲۸ استان، در روز دوم فروردین ۲۰ استان و در روز سوم فروردین ۲۵ استان فاقد تعرض گزارش شدند.
دماوند و شمیرانات اهداف اصلی زمین خواران
از سوی دیگر خلیل محب خواه ـ مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با تکیه بر رفع تصرف گسترده از اواخر سال قبل تابحال اظهار نمود: ارزش ریالی رفع تصرفات انجام گرفته از ۲۸ اسفندماه ۹۹ تابحال روز سوم فروردین ۱۴۰۰ طبق اعلام انجام گرفته ۵۴۰ میلیارد بوده و در مناطق مختلفی از شمیرانات و دماوند بیشترین آمار را داشته ایم.
وی خط قرمز این اداره کل را صیانت از انفال و بیت المال برشمرد و اظهار داشت: همکاران معاونت املاک و حقوقی و ادارات شهرستانی و یگان حفاظت از اراضی ملی در هماهنگی با نیروهای نظامی و انتظامی در آمادگی کامل به سر می برند و با هرگونه تصرف برخورد خواهیم کرد.
ازاین رو گزارش، تلفن ۱۶۵۶ پل ارتباطی مردم برای مقابله با زمین خواری است که شهروندان می توانند از راه این خط گزارش های در ارتباط با تعرضات به زمینهای دولتی و ملی را اعلام کنند.
منبع:

1400/01/05
01:06:57
812
5.0 / 5
تگهای خبر: حقوق , دولت , سازمان , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات