واردات نفت آمریكا از روسیه ركورد زد

واردات نفت آمریكا از روسیه ركورد زد

با وجود اختلافات انرژی که میان واشنگتن و مسکو وجود دارد، پالایشگاههای آمریکایی خرید نفت و فرآورده های نفتی روسیه را بمنظور پر کردن خلا ناشی از تحریم نفت ونزوئلا و صادرات کمتر اوپک، زیاد کردند.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، بررسی آمار گمرکی و آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا توسط بلومبرگ نیوز نشان داد آمریکا در سال ۲۰۲۰ نفت و فرآورده های نفتی بیشتری از روسیه در مقایسه با عربستان سعودی وارد کرد و سهم روسیه در صادرات نفت به آمریکا به رکورد هفت درصد رسید.

روسیه عمدتاً سهم بازاری را تصاحب کرد که قبل از این در اختیار نفت ونزوئلا بود اما به سبب تحریمهای آمریکا مقابل دولت نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، این کشور آمریکای جنوبی قادر به فروش نفت سنگین خود به پالایشگاههای آمریکایی نیست.

واردات نفت آمریکا از روسیه سال میلادی گذشته حتی از واردات نفت از عربستان سعودی فراتر رفت. عربستان سعودی که بزرگترین صادرکننده نفت اوپک است، بعد از اینکه در آوریل ۲۰۲۰ نفت زیادی به بازار آمریکا صادر کرد، برای کمک به کاهش مازاد ذخایر نفت در بحبوحه فروپاشی تقاضای جهانی برای سوخت، صادراتش را به میزان شایان توجهی کم کرد.

محاسبات بلومبرگ نشان داد آمریکا در سال ۲۰۲۰ به طور متوسط ۵۳۸ هزار بشکه در روز نفت و فرآورده های نفتی از روسیه واردات کرد که بالاتر از میانگین واردات ۵۲۲ هزار بشکه در روز از عربستان سعودی بود. بدین سان روسیه در سال ۲۰۲۰ به سومین صادرکننده بزرگ نفت به آمریکا تبدیل شد. در سال ۲۰۱۹ پنج منبع بزرگ واردات نفت آمریکا شامل کانادا (۴۹ درصد)، مکزیک (هفت درصد)، عربستان سعودی (شش درصد)، روسیه (شش درصد) و کلمبیا (چهار درصد) بودند.

طبق آمار گمرکی آمریکا، شرکتهای والرو و اکسون موبیل بزرگترین خریداران نفت و فرآورده های نفتی روسیه در سال میلادی گذشته بودند.

عمده نفتی که پالایشگاههای آمریکایی از روسیه خریداری می کنند، نفت خام نیست بلکه نفت کوره است که در فقدان نفت سنگین ونزوئلا، از آن برای تولید بنزین استفاده می نمایند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، شرکتهای مشاوره انرژی و مفسرین به بلومبرگ گفتند هیچ نگرانی در کاخ سفید درباب افزایش واردات نفت از روسیه وجود ندارد و همزمان دولت آمریکا به تهدید شرکای پروژه خط لوله گاز طبیعی نورد استریم ۲ از روسیه به اروپا ادامه می دهد.
1400/01/05
16:41:27
854
5.0 / 5
تگهای خبر: اوپك , بازار , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات