سایه موانع سه گانه بر سر راه بخش كشاورزی

سایه موانع سه گانه بر سر راه بخش كشاورزی

متخصص فلز: رئیس نظام صنفی کشاورزی عدم استفاده از ظرفیت تشکل های بخش کشاورزی، بروکراسی های طولانی برای سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و عدم حمایت جدی از تولیدکنندگان را از موانع پیش روی بخش کشاورزی دانست.محمد شفیع ملک زاده در گفتگو با ایسنا، در پاسخ به این سؤال که با عنایت به شعار سال به نظر شما چه موانعی بر سر راه کشاورزی کشور وجود دارد، اظهار نمود: از تولیدکننده به صورت جد حمایتی که بتواند با خیال آسوده تولید نماید و طبق برنامه وزارت جهاد کشاورزی پیش برود، صورت نمی گیرد.

وی افزود: در تصمیماتی که گرفته می شود از نظرات کشاورزان و صاحبان نظران عرصه تولید استفاده نمی گردد و هرکس برنامه ریزی خاص خویش را انجام می دهد.

رئیس نظام صنفی کشاورزی عدم اعتماد و بهره گیری از ظرفیت تشکل های بخش کشاورزی را از موانع دیگر دانست و اظهار داشت: تشکل های خوبی در بخش کشاورزی وجود دارد ولی باور بخش دولتی به تشکل ها ضعیف است و از ظرفیت آنها به درستی استفاده نمی گردد. همین مساله منجر به این شده که با تعدد دلالان غیرضرور از تولید تا مصرف مواجه شویم، تولید تحت الشعاع قرار بگیرد و در نهایت تولیدکننده و مصرف کننده متضرر شوند.

وی افزود: اگر از ظرفیت تشکل ها استفاده گردد و محصولات کشاورزی را به صورت مستقیم عرضه نماییم از مزرعه تا سفره مدیریت می شود و در نتیجه زنجیره تولید و ارزش ایجاد خواهد شد که برای همه سودمند خواهد بود. از طرفی دولت هم می تواند با صادرات محصولات کشاورزی ارز آوری خوبی در این بخش داشته باشد.

ملک زاده بروکراسی طولانی در سرمایه گذاری را از دیگر موانع پیش روی بخش کشاورزی عنوان نمود و اظهار داشت: اگر کسی بخواهد در بخش کشاورزی سرمایه گذاری کند راه های پرپیچ و خم و موانعی سر راهش وجود دارد که در نهایت یا سبب می شود سرمایه گذار برای سرمایه گذاری رغبتی نشان ندهد و یا اینکه در میان راه منصرف شود. همین مساله هم سبب شده که در صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی مشکلات بسیاری داشته باشیم.

وی اعتقاد دارد در صورت رفع این موانع شعار سال محقق خواهد شد و تولید هم رونق خواهد گرفت.1400/01/15
11:35:28
597
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات