از سوی وزیر نفت؛

مهم ترین برنامه های صنعت نفت برای تحقق شعار امسال ابلاغ گردید

مهم ترین برنامه های صنعت نفت برای تحقق شعار امسال ابلاغ گردید

متخصص فلز: وزیر نفت مهم ترین اهداف و برنامه های در رابطه با تحقق شعار امسال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را به دستگاه های در رابطه با صنعت نفت ابلاغ نمود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه در نشستی با حضور معاونان چهار شرکت اصلی صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش و پخش و همین طور مدیران ارشد وزارت نفت به مهم ترین برنامه ها و اهداف مدنظر برای تحقق شعار امسال پرداخت و تاکید کرد: هدف اصلی تمرکز و تصمیم گیری در رابطه با موضوع ها و مسائلی است که می توان در داخل صنعت نفت به آن پرداخت و اجرائی کرد.
وی به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون شعار سال که سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام گرفته اشاره و اظهار نمود: در ایام نخست سال جدید بنده طی نامه ای خطاب به همه مدیران عامل چهار شرکت اصلی، دیدگاه هایم را دراین زمینه بیان کردم و خواهان تدوین متنی شدم که بتوان با آن اقدام های لازم را لحاظ و در مدت زمان باقیمانده از عمر این دولت برنامه های تهیه شده را عملیاتی کرد.
وزیر نفت با اعلان اینکه پارینه پیشرفت های بزرگی در صنعت نفت رقم خورد، از تحریم بعنوان عامل به شدت تأثیرگذار بر برنامه های وزارت نفت یاد کرد و اضافه کرد: در این میان شیوع بیماری کرونا تأثیر مستقیمی بر اجرای برنامه های صنعت نفت نداشته است، اما از تأثیرگذاری مسئله تحریم ها به آسانی نمی توان گذشت.
زنگنه اظهار داشت: باید پذیرفت که برطرف نشدن تحریم ها می تواند عاملی به شدت تأثیرگذار در موضوع صادرات و سرمایه گذاری باشد، هرچند ما تلاشمان را خواهیم کرد، اما نمی توان نسبت به واقعیت ها بی توجه بود.
وی اشاره کرد: در طول این مدت زمان کوتاه از عمر دولت فعلی بیشتر دنبال این هستیم برنامه هایی را عملیاتی نماییم که با رفع موانع و چالش های موجود در درون صنعت نفت، شدنی باشد، البته این مسئله منوط به این نخواهد بود که از دیگر موضوع های صنعت نفت غافل شویم، بلکه آنها را نیز همسو و ذیل برنامه های اصلی در نظر خواهیم گرفت و برای تحقق شان اقدام های لازم را لحاظ می نماییم.
برنامه های شعار سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفت
هوشنگ فلاحتیان، معاون برنامه ریزی وزیر نفت نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به این که شعار امسال از طرف مقام معظم رهبری با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها در نظر گرفته شد، معاونت برنامه ریزی وزارت نفت مأمور تدوین برنامه ای پیرامون تحقق شعار سال بود.
وی با اعلان اینکه خوشبختانه با مشارکت همه شرکت های اصلی و تابع وزارت نفت نظرها جمع آوری و نهایی شد، اظهار نمود: اقدام های اجرائی مورد نظر در سه بخش تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها بمنظور تحقق منویات مقام معظم رهبری برنامه ریزی و در دستور کار صنعت نفت قرار گرفت.
معاون برنامه ریزی وزیر نفت اشاره کرد: نگهداشت و افزایش تولید نفت، نحوه مدیریت شرکت های تابع، مقوله ساخت داخل تجهیزات و کالاهای مورد نیاز صنعت نفت، گاز، پتروشیمی و پالایش وپخش، کاهش کاغذبازی در کل زنجیره صنعت نفت، بهینه سازی و ارتقای پالایشگاه موجود، توسعه صنایع پایین دستی نفت و فرآورده های نفتی در زمینه بهبود مدیریت مالی در حوزه کاهش شدت مصرف گاز در کشور، افزایش توان تولید گاز طبیعی برای رفع نیاز، تولید و صادرات حداکثری گاز مایع و موضوعات در رابطه با اتان، توسعه صنعت پتروشیمی شامل تسریع در اجرای پروژه های در رابطه با جهش دوم و سوم پتروشیمی که نقش حیاتی در اقتصاد کشور ایفا خواهد کرد، تامین خوراک برای صنایع پایین دستی، استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های داخلی شامل شرکت های دانش بنیان و دانشگاه های برتر کشور، کاهش آلاینده های زیست محیطی و مدیریت جمع آوری گازهای فلر، بهبود شرایط کسب وکار خصوصی و رفع موانع در رابطه با این عرصه ها و… از اهم محورها و موضوعات مدنظر برای تحقق شعار سال است.
فلاحتیان با تاکید بر اینکه اهداف مترتب بر این محورها هم احصا شده است، اظهار داشت: تلاش وزارت نفت مبتنی بر این خواهد بود که امسال خصوصاً در روزهایی که دولت فعلی مستقر است در جهت پشتیبانی و مانع زدایی در حوزه های مختلف صنعت نفت اقدام های اساسی انجام دهد تا اهدافی که مدنظر مقام معظم رهبری است، تحقق یابد.


منبع:

1400/01/15
23:58:09
439
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات