رئیس سازمان امور عشایر:

عشایر با خشكسالی سختی مواجهند

عشایر با خشكسالی سختی مواجهند

به گزارش متخصص فلز رئیس سازمان امور عشایر ایران با اشاره به اینکه عشایر در بعضی از نقاط کشور با خشکسالی بسیار سختی مواجهند، از دولت خواست در زمینه کوچ ماشینی عشایر به این سازمان کمک نماید.به گزارش متخصص فلز به نقل از سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علایی مقدم گفت: برنامه هایی برای کوچ سالم و بهداشتی عشایر طراحی نموده ایم و امیدواریم دولت کمک نماید تا عشایر کوچ خویش را با کمترین مشکل انجام دهند.
وی با تکیه بر اختصاص یارانه و کمک برای کوچ ماشینی عشایر، اظهار داشت: با محاسباتی که انجام داده ایم با ۶۰ تا ۶۵ میلیارد تومان می توانیم بخشی از هزینه های کوچ ماشینی عشایر را پرداخت نماییم و اگر بخواهیم کوچ به خوبی و مدیریت شده صورت گیرد و کمترین هزینه را از نظر مسائل بهداشتی و درمانی برای کشور داشته باشد، دولت و مجلس و سازمان برنامه و بودجه این بودجه را اختصاص بدهند.
علایی مقدم خاطرنشان کرد: سال قبل هم ما این مورد را پیگیری کردیم اما متأسفانه تابحال موفق نشده ایم یارانه کوچ ماشینی را بگیریم و انتظار ما این است سازمان برنامه و بودجه و دولت کمک کنند.
رئیس سازمان امور عشایر ایران بیان داشت: به تمام استان ها ابلاغ گردیده و همکاران ما در سرتاسر کشور مدیریت می کنند تا کوچ را که تقریباً از ۱۵ اردیبهشت ماه شروع می شود به تعویق بیندازیم و کمک ها و مساعدت هایی از راه اتحادیه ها و تعاونی های عشایری صورت گیرد تا عشایر به صورت ماشینی کوچ کنند.
وی اضافه کرد: ستاد و کمیته هایی در استان ها تشکیل شده و فعال می باشند تا عشایر با کمترین مشکل از قشلاق و میانبند عبور و به شرایط ییلاق و مراتع دسترسی پیدا کنند.
علایی مقدم همینطور بر رعایت مسائل و اصول بهداشتی در زمان کوچ و عرضه خدمات بهداشتی به عشایر در راه کوچ تصریح کرد و اظهار داشت: باید مراقبت نماییم کوچ عشایر بر مبنای مصوبات ستاد ملی کرونا صورت گیرد.
عشایر با خشکسالی بسیار سختی مواجه هستند
رئیس سازمان امور عشایر ایران با اعلان اینکه عشایر عزیز در بعضی از نقاط با خشکسالی بسیار سختی مواجهند، اظهار داشت: سال جاری نسبت به سال قبل با دو مؤلفه یکی کاهش بارش ها و افزایش میانگین دما و دوم تشدید بیماری کرونا مواجه هستیم.
علایی مقدم اضافه کرد: علوفه مرتعی در استان های جنوبی کاهش پیدا کرده و میانگین بارش کشور نسبت به ۵۰ سال قبل بسیار کم شده و در برخی از مناطق این کاهش بارش تا ۷۰ درصد است.

1400/01/19
11:45:08
638
5.0 / 5
تگهای خبر: بودجه , تعاونی , خدمات , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات