جلسه كمیته های تخصصی مقابله با كرونا

محدودیت های شهرهای قرمز و نارنجی تا اختتام هفته آتی تمدید گردید

محدودیت های شهرهای قرمز و نارنجی تا اختتام هفته آتی تمدید گردید

به گزارش متخصص فلز رئیس جمهور اظهار داشت: با همه کوشش های انجام شده قاعدتا تا قبل از تابستان واکسن ایرانی به دست ما نخواهد رسید و پس تامین واکسن با مساعدت بخش خصوصی در دستور کار دولت و در اولویت نخست قرار گرفته است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در جلسه کمیته های تخصصی مقابله با کرونا با اشاره به گزارش وزارت بهداشت و درمان درباب تامین واکسن از برخی کشورها و همین طور ورود نخستین محموله واکسن خریداری شده از سبد کواکس (۷۰۰ هزار دز) به کشور، اشاره کرد: خوشبختانه روند تولید واکسن کاملا امیدوارکننده است، اما با همه کوشش های انجام شده قاعدتا تا قبل از تابستان واکسن ایرانی به دست ما نخواهد رسید و پس تامین واکسن با مساعدت بخش خصوصی در دستور کار دولت و در اولویت نخست قرار گرفته است.
رییس جمهوری با اشاره به اینکه واکسیناسیون در کنار رعایت پروتکل ها از با اهمیت ترین و اساسی ترین راه ها برای کنترل کرونا است، اظهار داشت: بااینکه تحریم ها مانع بزرگی در راه تامین واکسن مورد نیاز کشور بوده و سبب تاخیر در تهیه آن شده، اما تهیه واکسن همیشه مورد اهتمام بوده است.
روحانی اضافه کرد: امیدواریم با تمهیدات اندیشیده شده واکسن مورد نیاز در سریع ترین زمان ممکن تهیه شود. باتوجه به گزارش هایی که وزارت خارجه در مورد تهیه واکسن در ایام اخیر ارائه کرده به زودی شاهد ورود محموله های بعدی واکسن خواهیم بود.
بر اساس این گزارش در این نشست به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی ستاد قرار شد محدودیت های در نظر گرفته شده برای شهرهای قرمز و نارنجی تا اختتام هفته آتی تمدید شود.
همچنین کمیته های بهداشت و درمان و امنیتی - اجتماعی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی گزارش های جداگانه ای از وضعیت موج چهارم بیماری در استان های مختلف کشور و همین طور چگونگی اجرای محدودیت های در نظر گرفته شده برای کنترل و مهار این موج جدید ارائه کردند.
با توجه به وضعیت بیماری در استان های کشور خصوصاً شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی، اعضای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا، عوامل موثر در خیز جدید بیماری را بررسی کردند که نتایج این بررسی ها نقش مهم و موثر هم زمانی جهش انگلیسی ویروس وکاهش شایان توجه رعایت دقیق و کامل پروتکلهای بهداشتی و عادی انگاری از طرف مردم در ایام پایانی سال را اثبات می کند.
رییس جمهوری بعد از دریافت این گزارش ها با اشاره به اقدامات انجام شده در استانها پس از مواجه شدن با موج های جدید بیماری در 14 ماه گذشته، از تفویض اختیارات لازم به قرارگاه عملیاتی ستاد برای اتخاذ تصمیمات لازم و اجرای آن در جهت مدیریت و مهار هر چه سریعتر موج چهارم بیماری در کشور آگاهی داد.
با موضع گیری های تند، آرامش روانی جامعه را مختل نکنیم
روحانی با تاکید بر ضرورت حفظ آرامش روانی جامعه خصوصاً در موج چهارم که شدت آن با موج های قبلی متفاوت می باشد، اظهار داشت: مدیریت بحران فعلی باید با حفظ آرامش انجام گیرد. نباید با اظهار نظرها و اطلاع رسانی غلط و هیجانی و موضع گیری های تند آرامش روانی جامعه مختل شود.
رییس ستاد ملی مقابله با کرونا در این نشست همین طور با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی درست و به موقع در مورد خطرات موج چهارم کرونا و مقابله با سواستفاده های سیاسی احتمالی از این مساله، اشاره کرد: با توجه به این که در سه موج قبلی هم رعایت نشدن کامل و دقیق پروتکل ها از عوامل اصلی افزایش شیوع بود، در این مرحله نیز می توانیم با هشدار نسبت به خطرات عادی انگاری و کاهش رعایت دستورالعمل ها از مشکل عبور نماییم.
در این جلسه طبق گزارش کمیته های بهداشت و درمان و امنیتی اجتماعی، در مورد پروتکلهای در رابطه با مراسم و آیین های ماه رمضان همچون مراسم شب های قدر و راهپیمایی روز قدس مقرر شد، پروتکل ها و دستورالعمل های لازم تدوین و بعد از هماهنگی های لازم برای تصویب به ستاد ملی کرونا ارائه شود.
رییس جمهوری با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم عبادی در ماه مبارک رمضان، اشاره کرد: در وضعیت فعلی راهبرد اصلی حفظ جان و سلامت مردم است و بی شک برای اطمینان از حفظ سلامت مردم، پروتکل ها به شکلی تدوین خواهد شد که در کنار برگزاری این آیین ها، حفظ جان مردم نیز مورد توجه باشد.1400/01/26
17:57:59
461
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , تدوین , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات