دو طرح بزرگ وزارت نفت در پتروشیمی شازند به بهره برداری رسید

دو طرح بزرگ وزارت نفت در پتروشیمی شازند به بهره برداری رسید

مرکزی واحد تولید کاتالیست پلی پروپیلن و واحد تولید کاتالیست پلی اتیلن سنگین در پتروشیمی شازند به بهره برداری رسید.


علی پژوهان مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی ۲۶ فروردین ماه ۱۴۰۰ در آیین بهره برداری از پروژه های وزارت نفت که با حضور ویدئوکنفرانسی ریاست جمهوری برگزار شد، اضافه کرد: این شرکت زیرمجموعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی است که وظیفه عمده آن ایجاد دانش فنی راه اندازی پلنت های پتروشیمی و کاتالیست های مصرفی آنهاست.
پژوهان اشاره کرد: به کمک داشتن دانشمندان و پژوهشگران برجسته و صاحب دانش در سطح بین المللی موفق شده ایم در سالهای اخیر رشد قابل توجهی داشته باشیم، سال ۹۹ سال جهش دوم محصولات پتروشیمی بوده است و و فناوری در صنعت پتروشیمی نیز در سال قبل محقق شد.
وی با اعلان اینکه در سال قبل موفق به ارائه دانش فنی پلی اتیلن سنگین برای پتروشیمی تبریز با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن برای نخستین بار در کشور شدیم، اظهار داشت: در سال ۹۹ دانش فنی واحد پلی اتیلن پتروشیمی بوشهر با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن و در کنار آن واحد تولید پروپیلن فاتح با ظرفیت ۱۲۰ هزار تن نیز ارائه شد.
مدیرعامل شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی افزود: دانش فنی طرح سه گانه تبدیل گاز طبیعی به پلاستیک پلی پروپیلن با ظرفیت ۹۰۰ هزار تن برای اسلام اباد غرب در سال قبل ارائه شد.
وی با اعلان اینکه تعدادی از تجهیزات خاص مورد استفاده در پتروشیمی ها فقط به کمک دانش فنی خاص خود قابل استفاده می باشد، اظهار داشت: با داخلی سازی این تکنولوژی، تحرک بالایی در قطعه سازی در صنعت پایین دست پتروشیمی خواهیم داشت.
پژوهان درباب دو طرح افتتاحی در پتروشیمی شازند اظهار نمود: واحد تولید کاتالیست پلی پروپیلن با ظرفیت سالانه ۱۲ تن و واحد تولید کاتالیست پلی اتیلن سنگین با ظرفیت ۲۰ تن در سال با اعتبار هزینه شده ۲۷۰ میلیارد تومان بهره برداری می شود.1400/01/26
22:17:42
539
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات