دبیر انجمن شركت های هواپیمایی خبر داد

كاهش شدید پروازها در موج چهارم كرونا

كاهش شدید پروازها در موج چهارم كرونا

به گزارش متخصص فلز دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی از کاهش شدید پروازهای مسافری در موج چهار کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: در شرایطی که ایرلاین ها در ضرر و زیان سنگینی ناشی از کاهش درآمد و افزایش هزینه های خود به سر می برند، انتظار می رود دولت از شرکتهای هواپیمایی به صورت ویژه ای حمایت کند.مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: شرکتهای هواپیمایی در دوران شیوع کرونا و طی ۱۴ ماه گذشته همچنان در شرایط اضطرار هستند و احتیاج به حمایت های بیشتر و ویژه ای از جانب دولت دارند. چون که تنها پروازهای مسافری و خارجی و داخلی در موج چهارم کرونا و در این ایام کاهش شدیدی پیدا کرده است بلکه هزینه های ایرلاین ها هم بیشتر شده و آنها را در وضعیت بدی قرار داده است.

وی اضافه کرد: پرواز به عراق و ترکیه همواره جزو بیشترین پروازهای خارجی بود که یکی ممنوع و دیگری به شدت محدود شده است و الان به علت رعایت محدودیت ظرفیت ۶۰ درصدی مسافر هم درآمدهای ایرلاین ها به شدت کاهش یافته و این مساله خود سبب بروز مشکلات بسیاری شده است که احتیاج به حمایت ویژه از جانب دولت داریم.

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی افزود: همه کشورهای دنیا از کسب وکارهای صدمه دیده و ایرلاین های خود حمایت ویژه ای می کنند و البته که دولت پارسال به ما تسهیلات ۱۲ درصدی داد و در آن شرایط حمایت خوبی بود اما شرکتهای هواپیمایی بدهی شان انباشته شده است و نیاز داریم که دولت امسال و با عنایت به ادامه شرایط کرونایی مبادرت به عرضه تسهیلات کرونایی به صنعت حمل و نقل هوایی کند.

اسعدی سامانی اظهار داشت: همه مشکلات این صنعت بخصوص ایرلاین ها را در نامه ای به وزیر راه و شهرسازی نوشته ایم و صورت های مالی مان را هم ارسال کرده ایم تا شخص وزیر در جریان این ضرر و زیان قرار بگیرند و امیدواریم سال جاری حمایت های دولت از ایرلاین ها ادامه داشته باشد.

منبع:

1400/02/03
21:42:05
471
5.0 / 5
تگهای خبر: دولت , صنعت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات