افزایش ظرفیت تولید گاز و میعانات گازی كشور با تمركز بر ۱۵ میدان گازی

افزایش ظرفیت تولید گاز و میعانات گازی كشور با تمركز بر ۱۵ میدان گازی

به گزارش متخصص فلز طرح افزایش و نگهداشت تولید گاز از میدان های دی، سفیدزاخور، هالگان، سفیدباغون، خارتنگ، گردان، ارم، پازن، مدار، توس، بابا قیر، بیستون، فاز ۲ آغار به همراه توسعه پالایشگاه گازی فراشبند و هم راه اندازی ایستگاه تقویت فشار گاز برای میادین سرخون و شانول در دستور کار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، طبق اعلام شرکت ملی نفت ایران نظر به لزوم تأمین پایدار زنجیره خوراک پالایشگاه های گازی و حفظ تراز گاز کشور، طرح افزایش و نگهداشت تولید گاز از میدان های دی، سفیدزاخور، هالگان، سفیدباغون، خارتنگ، گردان، ارم، پازن، مدار، توس، بابا قیر، بیستون، فاز ۲ آغار به همراه توسعه پالایشگاه گازی فراشبند و هم راه اندازی ایستگاه تقویت فشار گاز برای میادین سرخون و شانول در دستورکار شرکت ملی نفت ایران قرار گرفته است.

اجرای این طرح بزرگ افزایش و نگهداشت تولید گاز که در چارچوب یک بسته متشکل از ۱۵ میدان طراحی شده است، افزایش تولید گاز و میعانات گازی را به همراه خواهد داشت که مدت اجرای آن ۴ سال و منابع اعتباری آن در قالب ماده (۱۲) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور در نظر گرفته شده است.

این طرح که در استان های فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمانشاه و خراسان رضوی توسط شرکت ملی نفت ایران تعریف شده و مورد حمایت و تصویب هیات مدیره این شرکت قرار گرفته است، افزون بر تحقق شعار سال ۱۴۰۰ که با عنوان «تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها» نام گذاری شده، تاثیر قابل توجهی را در بهبود شرایط اشتغال در این استان ها ایجاد خواهد نمود.
به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، برآوردها نشان داده است که ایران تا سال ۲۰۴۰ همچنان رتبه برتر بزرگترین ذخایر گازی جهان را در اختیار دارد. به نظر می آید به منظور افزایش سهم درآمدی کشور از این پتانسیل عظیم و تکمیل دستاوردهای شرکت ملی نفت ایران، دستگاههای مرتبط می بایست مبحث اصلاح الگوی مصرف انرژی کشور در دو حوزه فرهنگی و فناوری در دستور کار قرار دهند.
منبع:

1400/02/07
11:09:49
508
5.0 / 5
تگهای خبر: تولید , دستگاه , فناوری , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات