مراسم افتتاح طرح های وزارت نیرو

روحانی: اجازه ندهیم ضدانقلاب ذهن مردم را مشوش كند

روحانی: اجازه ندهیم ضدانقلاب ذهن مردم را مشوش كند

رئیس جمهور با تاکید بر این که باید واقعیات کشور را به مردم بگویم اظهار داشت: نباید اجازه داد ضد انقلاب و رسانه های خارجی مردم را ناامید کنند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلیمن حسن روحانی در مراسم افتتاح طرح های وزارت نیرو با اعلان اینکه شاهد افتتاح طرحها به ارزش 2600 میلیارد تومان هستیم اظهار نمود: ما همیشه با خشکسالی مواجه بودیم و دوره ترسالی ها خیلی کوتاه و خشکسالی خیلی طولانی است امسال هم با خشکسالی مواجه هستیم و منابع آبی کشور 50 درصد کاهش پیدا کرده است. دوران بارشها رو به پایان بوده وبه سمت هوای گرم می رویم. بدین سبب همه باید بیش از سالهای قبل تا جای که امکان پذیر است در مصرف آب و برق مراعات و صرفه جویی کنند.
وی افزود: سدهای مانند پارینه نیست و خیلی از ظرفیتهای سد خالی بوده بدین سبب در تولید برق آبی گرفتار مشکل می شویم.
رئیس جمهور همین طور با تشکر از وزیر نیرو برای تولید آب و برق و همین طور صادرات برق اشاره کرد: در این سالها که چنگ اقتصادی داشتیم برخی درآمدهای ما بسیار کم و در مرز قطع شدن بود اما در آمدهای دیگری به دست آوردیم دشمن که آنها را محاسبه نکرد مثل پتروشمیی، فولاد، صادرات گاز برق و فرآورده های نفتی. پیش از دولت یازدهم ما قدرت صادرات فرآوردهها را نداشتیم گازئیل و بنزین و حتی گاز در فصل زمستان وارد می کردیم اما امروز صادرکننده گازوئیل، برق و بنزین و گاز هستیم.
وی با اشاره به شروع سرمایه گذاری ها در کشور از سال 94 و همزمان با اجرای برجام اشاره کرد: برجام توانست درآمدهای در اختیار ما قرار دهد پیش از برجام کمتر از یک میلیون بشکه نفت صادر می شد اما با اجرای برجام این عدد به دو میلیون و 600 تا دو میلیون 700 هزار بشکه در روز رسید که بخش اعظم این درآمدها به صندوق توسعه رفت و برای خیلی از طرحهای مهم سرمایه گذاری شد.
روحانی همین طور اظهار داشت: برای تولید و صادرات ما به سرمایه گذاری نیازمندیم. ما باید تلاش نماییم که تولید بیش از نیاز داخلی داشته باشیم تا بازار صادرات به دست بیاوریم. با دست به آوردن بازار صادرات می توانیم، کمیت و کیفیت تولید خودرا افزایش دهیم. ما اگر جهش تولید می خواهیم باید بازار خودرا توسعه دهیم حالا در زمینه برق بازارهای بیرون را در اختیار داریم.
وی افزود: در زمینه تولید برق تجدیدپذیر کار بزرگی در این دولت انجام شد و این برق بوسیله نیروگاه های باد یو خورشیدی به دست آمد. 80 درصد تولید برق تجدید پذیر در دولت یازدهم و دوازدهم انجام شد.
روحانی با اشاره به طرح پویش الف- ب ایران وزارت نیرو اظهار داشت: وزیر نیرو امروز اعلام نمود این پویش فقط به دولت دوازدهم تعلق ندارد و تا آخر سال هر هفته افتتاح برنامه داریم که من بابت آن خوشحال شدم. وزارت خانه ها به فکر این نباشند که این دولت کی تمام می شود برای اینکه بحث بحث این دولت نیست بلکه بحث کشور و انجام وظیفه است نباید بگویم فقط در این دولت تلاش نماییم و در دولت بعد افراد دیگری می آیند هر کس باید در حد توان خود برای سربلند ی کشور تلاش کند.
وی اشاره کرد: امروز صد و پنجاهمین تصفیه خانه راه اندازی شد در کل کشور 169 تصفیه خانه داشتیم که 50 تصفیه خانه فقط مخصوص این دولت می باشد ما باید این واقعیت را به مردم بگویم. و اجازه ندهیم ضد انقلاب و رسانه های خارجی در مردم یاس بوجود آورد و ذهن مردم را مشوش کنند. اگر جنگ اقتصادی نبود کار ما چند برابر بود اگر کرونا نبود شرایط ما بهتر بود. در وضعیت کرونا یک و نیم میلیون نفر بیکار شدند اما ما مسیر توسعه کشور را ادامه می دهیم و این مسیر تا آخر سال ادامه می باید خوشحالیم پنجاه و سومین سد ملی را در این دولت افتتاح کردیم و همین طور هشتاد و سومین تصفیه خانه فاضلاب را افتتاح کردیم. معلوم است مسیر، مسیر جهش و توسعه است.1400/02/09
14:48:24
614
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات