مشاور رئیس سازمان بورس اعلام كرد؛

جزئیات طرح اعطای اقامت ۵ ساله به سرمایه گذاران خارجی بورس

جزئیات طرح اعطای اقامت ۵ ساله به سرمایه گذاران خارجی بورس

افرادی که حداقل مبلغ 250هزار دلار به ارزهای دیگر در بازار سرمایه کشور سرمایه گذاری کنند، به همراه همسر، فرزندان پسر کمتر از 18 سال و دختر مجرد و پدر و مادر مجوز اقامت دریافت می کنند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از سازمان بورس و اوراق بهادار، بهادار بیژنی با اشاره به شیوه نامه اعطای مجوز اقامت ۵ ساله به سپرده گذاران و سرمایه گذاران خارجی و مستندات قانونی آن اظهار داشت: قبل از این در چهاردهمین جلسه شورای هماهنگی اقتصادی و طی مصوبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ هیأت وزیران مقرر شده بود برای تشویق سپرده گذاری و سرمایه گذاری تصمیماتی گرفته شود؛ پس سلسله جلساتی با حضور مسؤولان وزارت کشور، سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران، سازمان بورس و اوراق بهادار، بانک مرکزی و دیگر نهادهای مرتبط برگزار و نهایتاً منجر به تصویب شیوه نامه اعطای مجوز اقامت ۵ ساله به سپرده گذاران و سرمایه گذاران خارجی شد.
بیژنی توضیح داد: بر این اساس، افرادی که حداقل مبلغ ۲۵۰ هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر در بازار سرمایه کشور سرمایه گذاری کنند، به همراه همسر، فرزندان پسر کمتر از ۱۸ سال و دختر مجرد و پدر و مادر (حداکثر به تعداد پنج نفر)، مجوز اقامت دریافت خواهند کرد.
مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین الملل اضافه کرد: در صورتیکه تعداد افراد بیش از پنج نفر باشد، متقاضی باید به ازای هر نفر، مبلغ ۵۰ هزار دلار یا معادل آن به ارزهای دیگر مورد قبول بانک مرکزی سرمایه گذاری یا سپرده گذاری کند.
بیژنی درباب نحوه اقدام سرمایه گذاران برای دریافت مجوز اقامت گفت: افراد متقاضی باتوجه به ضوابطی که در شیوه نامه اعطای مجوز اقامت ۵ ساله به سپرده گذاران و سرمایه گذاران خارجی آمده می توانند بوسیله سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران اقدام و مجوز اقامت دریافت نمایند.
مشاور رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در امور بین الملل در آخر گفت: از آنجائیکه بین المللی شدن بازار سرمایه یکی از با اهمیت ترین مواردی است که در دستور کار سازمان بورس است و این سازمان برای سرمایه گذاری خارجی اهمیت زیادی قائل است، طبیعتاً این مصوبه قابل تمدید نیز خواهد بود.


منبع:

1400/02/12
23:01:37
450
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات