ضرر پیازكاران از كجا آب می خورد؟

ضرر پیازكاران از كجا آب می خورد؟

به گزارش متخصص فلز خوزستان رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز با اشاره به ضرر واردشده به پیازکاران در پی کشت بیش از حد در سطح کشور اظهار داشت: زمانی که یک استان بیشتر از حد الگوی کشت خود مبادرت به کاشت پیاز می کند، باید این میزان کشت به دیگر استانها اعلام گردد تا ناهماهنگی در کشت، موجب ایجاد ضرر و زیان برای کشاورزان نشود.عبدالرضا جمالی پور در گفت و گو با ایسنا درباب وضعیت پیاز، اظهار نمود: علاوه بر پیازکاران دیگر استانها، در خوزستان نیز پیازکاران دزفول گرفتار ضرر و زیان شده اند؛ سازمان جهاد کشاورزی و دولت باید سامانه ای برای سازماندهی میزان کشت پیاز در نقاط مختلف کشور بوجود آورد تا ناهماهنگی و ضرر بین پیازکاران به وجود نیاید.

وی اظهار داشت: زمانی که یک استان بیشتر از حد الگوی کشت خود مبادرت به کاشت پیاز می کند، باید این میزان کشت به دیگر استانها اعلام گردد تا ناهماهنگی در کشت، موجب ایجاد ضرر و زیان برای کشاورزان نشود.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار اهواز اشاره کرد: متاسفانه دو سال است که پیاز از وضعیت مناسبی در بازار برخوردار نیست. تا حالا نیز از کشورهای اطراف، اقدامی برای خرید پیاز نشده است و برای پشتیبانی از پیازکاران، به کمک دولت نیاز است.

منبع:

1400/02/20
23:44:45
5.0 / 5
151
تگهای خبر: بازار , خرید , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات