قیمت طلا در قله سه ماهه ایستاد

قیمت طلا در قله سه ماهه ایستاد

به گزارش متخصص فلز قیمت طلا در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تأثیر دلار ضعیف و عقب نشینی بازده اوراق خزانه آمریکا، ثابت ماند و نزدیک به بالاترین رکورد سه ماه اخیر ایستاد.به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییری نداشت و در ۱۸۳۵ دلار و ۴۱ سنت قرار گرفت. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه تا مرز ۱۸۴۵ دلار و شش سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۱۱ فوریه بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر نداشت و در ۱۸۳۶ دلار و ۹۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۰.۳ درصد افزایش، در ۱۸۳۷ دلار و ۶۰ سنت بسته شد.

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس در اینباره اظهار داشت: باآنکه طلا روز جاری به افزایش قیمت ادامه داد اما برای ایجاد نیروی صعودی به سختی تقلا می کند که تا حدودی به علت نگرانی نسبت به تورم است. طلا در محدوده ۱۸۵۵ تا ۱۸۷۵ دلار با مقاومت روبروست در حالیکه حمایت این فلز در سطح ۱۸۰۰ دلار قرار دارد.

بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا پایین ۱.۶ درصد قرار گرفت و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را کم کرد. اما عاملی که طلا را ارزانتر کرد افت شاخص دلار آمریکا بود که بعد از انتشار گزارش اشتغال ماهانه غیرکشاورزی آمریکا در روز جمعه، به پایینترین حد در بیشتر از دو ماه گذشته نزول کرد.

سیاستگذاران بانک مرکزی ژاپن درباره ریسکهای متوجه احیای اقتصادی این کشور اخطار دادند چونکه محدودیتهای کرونایی مانع مصرف خدمات می شود.

سرمایه گذاران منتظر انتشار گزارش شاخص قیمت مصرفی آمریکا در روز چهارشنبه هستند تا به ارزیابی فشارهای تورمی و موضع سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بپردازند.

بر اساس گزارش رویترز، چارلز ایوانز، رئیس بانک فدرال رزرو شیکاگو اظهار نمود: مقامات بانک مرکزی آمریکا پیش از این که بخواهند به تنطیم سیاست پولی فکر کنند، تمایل دارند تورم بالاتر، رشد بیشتر دستمزد، چندین ماه آمار اشتغال قوی را مشاهده کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم تغییر چندانی نداشت و ۲۹۵۹ دلار و ۵۴ سنت بود. هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۷ دلار و ۳۰ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۲۴۵ دلار و ۶۸ سنت معامله شد.
1400/02/22
10:05:16
323
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , خدمات , فلزات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات