وزیر نیرو:

در زمینه اصلاح ساختار آب كشور گام های اصولی برداشته ایم

در زمینه اصلاح ساختار آب كشور گام های اصولی برداشته ایم

به گزارش متخصص فلز وزیر نیرو با اشاره به اقدامات انجام شده در اصلاح ساختار آب کشور اظهار داشت: هم اکنون وزارت نیرو به سمت تشکیل یک سیستم حکمرانی با قلمروهای پایدار در حوضه های آبریز در حرکت است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، رضا اردکانیان امروز در جلسه مشترک با روسای حوضه های آبریز ۹ گانه کشور اظهار نمود: کارهای خیلی خوبی در زمینه اصلاح ساختار آب کشور طی مدت کم انجام شده و مسیر باقیمانده نیز با توانمندی، احساس مسئولیت، تعهد لازم و یک برخورد حرفه ای صورت خواهد گرفت.
وی افزود: وقتی مرزهای ثابتی داشته باشیم، رودخانه های اصلی مشخص است و می توانیم به سمت یک سیستم حکمرانی با قلمروهای پایدار به مفهوم حوضه های آبریز حرکت نماییم، باید به سمتی برویم که نه یکباره و یکجا بلکه در یک مسابقه منطقی و معقول بتوانیم کم کم سازمان های حوضه آبریز را تشکیل دهیم و این روش و تجربه ای است که در دنیا انجام شده و بصورت کامل کار می کند.
اردکانیان با اشاره به این که این سیستم در دنیا امتحان پس داده است، افزود: مردم دنیا در صورتیکه جمعیت ۷ میلیاردی دارند، در مناطق توسعه یافته از همین روش استفاده و آب را مدیریت می کنند.
وی با اعلان اینکه در زمینه اصلاح ساختار آب کشور گام های اصولی برداشته ایم، اشاره کرد: برای اصلاح این ساختار می بایست مقدمه و پیش نیازهایی مانند طرح های سازگاری با کم آبی در استانها، لایحه قانون جامع آب، تفویض اختیارات به استانها، تغییر ساختار معاونت آب و آبفا، یکپارچه سازی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی و غیره صورت می گرفت. هر چند برای تغییر ساختار، چنین پیش نیازهایی را لازم داریم اما شکل گرفتن همین پیش نیازها هم نیازمند آماده شدن فضا و تغییر نگاه به موضوع مدیریت بوده است.
وزیر نیرو با اعلان اینکه اقدامات خوبی دراین زمینه انجام شده است، خطاب به روسای حوضه های آبریز اظهار داشت: شرکت مدیریت منابع آب و روسای حوضه آبریز کشور باید دو لایه برنامه مشترک و غیرمشترک را تدوین کرده و نباید تمامی برنامه حوضه ها یکسان باشد.
طبق اعلام وزارت نیرو، وی با اشاره به لزوم تبدیل ستاد به محل تنظیم ساز و کارها اشاره کرد: پویش #هرهفته_الف_ب_ایران نیز یکی از پیش نیازها بود که توانستیم بوسیله آن، ساز و کارها را در کنار ساخت و سازها قرار دهیم، بدین سبب لازم است بعنوان ستاد بیشتر روی ساز و کارها متمرکز شویم.
بگفته اردکانیان، تشکیل کمیسیون های حوضه های آبریز، از ضروری ترین کارهایی است که باید صورت گیرد تا از ظرفیت موجود در سازمان ها استفاده لازم را برد.
وی با تاکید بر اطلاع رسانی در زمینه حوضه های آبریز، اظهار داشت: روابط عمومی بعنوان یک قسمت پشتیبان باید در تهیه بروشور و نقشه های حوضه های آبریز فعال باشد.
منبع:

1400/02/25
20:28:20
585
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات