طبق اعلام وزارت صمت؛

صادرات شمش فولاد آزاد شد

صادرات شمش فولاد آزاد شد

متخصص فلز: وزارت صمت لیست واحدهای مجاز به صادرات شمش فولاد شامل بیلت، بلوم و اسلب را اعلام و بدین سان صادرات شمش فولاد آزاد شد.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، سیف الله امیری مدیر کل صنایع معدنی وزارت صمت در نامه ای به مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، لیست واحدهای مجاز به صادرات شمش فولاد (بیلت، بلوم و اسلب) را اعلام نمود.
در این نامه که ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ صادر شده، آمده است: باتوجه به تصمیمات جلسه شورای هماهنگی بخش معادن و صنایع معدنی مورخ ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ به پیوست لیست واحدهای مجاز به صادرات شمش فولادی (بیلت، بلوم و اسلب) که تا حالا در بورس کالا ثبت اطلاعات کرده و مبادرت به عرضه محصولات تولیدی خود کرده اند، با مشخصات و به همراه شناسه ملی به گمرک ارسال می شود.
لازم به ذکر است واحدهای فهرست پیوست در صورت رعایت کف عرضه ها در بورس کالا به مدت ۳ ماه از تاریخ یک خرداد ۱۴۰۰ جهت صادرات محصولات مندرج در جدول پیوست نیازی به تأیید دفتر صنایع معدنی در سامانه فرامرزی گمرک را ندارند. لطفاً دستور فرمائید اقدام لازم صورت پذیرد و گزارش صادرات واحدهای مذکور بصورت ماهیانه به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ریال دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار و این دفتر ارائه گردد تا در صورت عدم رعایت کف عرضه در بورس کالا و عدم انجام تعهدات ارزی و با بیان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، صادرات آنها تعلیق می شود. ضمناً در صورت وجود متقاضی جدید برای صادرات تا اعلام فهرست تکمیلی به گمرک، صادرات آنها توسط این دفتر تأیید می شود. همین طور واحدهای تولیدی شمش فولادی برای آن مقدار از شمشی که در بورس کالا معامله نگردیده است، می توانند برای صادرات برنامه ریزی کنند.منبع:

1400/02/26
20:58:23
498
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات