وام ساخت انبوه سازان ۴۵۰ میلیونی شد

وام ساخت انبوه سازان ۴۵۰ میلیونی شد

مدیر عامل بانک مسکن اظهار داشت: سقف تسهیلات ساخت مسکن از ۲۰۰ میلیون تومان به ۴۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، محمود شایان اظهارکرد: انبوه سازانی که از فناوری نوآورانه استفاده کنند تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان وام ساخت در اختیارشان قرار می دهیم.
او همینطور درباره وام مسکن جوانان هم اظهار داشت: سقف این وام پارسال افزایش پیدا کرده و به ۴۰۰ میلیون تومان رسید، اما به علت افزایش تورم این رقم تأثیر زیادی برای خرید مسکن نداشت بنابراین مبلغ قابل توجهی برای افزایش وام مسکن جوانان در نظر گرفتیم که باید شورای پول و اعتبار آنرا تصویب و ابلاغ کند.
طبق اعلام بانک مسکن، مدیرعامل این بانک اضافه کرد: از سوی دیگر اگر فقط به افزایش وام دقت کنیم در بازپرداخت این تسهیلات برای اقشار مختلف با عنایت به درآمد محدودی که دارند مشکل ساز خواهد شد.
شایان افزود: دو راه در سیاست های بانک مسکن در زمینه افزایش وام خرید مسکن در نظر گرفتیم، یکی افزایش وام مسکن جوانان را در دستور کار قرار دادیم و آنرا مصوب کردیم و دیگری از راه طرح اقدام ملی مسکن، دولت ۴۰۰ هزار واحد باید در بخش ساخت و ساز مشارکت داشته باشد که نقش کلیدی آنرا بانک مسکن به عهده دارد.
وی اظهار داشت: ​ تا هم اکنون توانستیم در این حوزه ورود نماییم و هزینه ساخت ساختمان را برای متقاضیان کاهش دهیم و همینطور توان بازپرداخت را در این حوزه هم در نظر بگیریم.
مدیرعامل بانک مسکن اضافه کرد: اوراق مسکن هم می تواند انتظار خرید مسکن را برای متقاضیان به شدت کم کند و دیگر نیاز نیست که سپرده گذاری صورت گیرد و منتظر وام باشند که این مورد به نفع مشتری است که با خرید اوراق از امتیازات این تسهیلات برخوردار می شود.1400/02/28
14:12:29
498
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات