مهر خبر می دهد؛

واردكنندگان سرگردان بین بانك مركزی و گمرك

واردكنندگان سرگردان بین بانك مركزی و گمرك

متخصص فلز: بانک مرکزی با ارسال نامه ای به گمرک ایران اعلام نمود که از این پس، اطلاعات تامین ارز را بصورت مستقیم فراهم نخواهد کرد و باید اطلاعات بوسیله سامانه جامع تجارت دریافت شود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، بانک مرکزی با ارسال نامه ای به گمرک ایران اعلام نمود: پیرو تکلیف سازمان بازرسی کل کشور به این بانک، از پانزدهم اردیبهشت ۱۴۰۰ امکان عرضه اطلاعات تأمین ارز از راه وب سرویس به صورت مستقیم به آن سازمان فراهم نخواهد شد و باید اطلاعات از راه سامانه جامع تجارت دریافت شود. حال واردکنندگان می گویند که امروز وارد پنجمین روز مشکل عمدی ارتباط منشأ ارز شدیم و امکان صدور مجوز بارگیری وجود ندارد.
در عین حال، دارو و مواد اولیه دارویی و بیمارستانی چندین شرکت به صورت فوری؛ در گمرکات به علت این لج بازی سازمانی در حوزه منشأ ارز، امکان ترخیص ندارند.
هم حالا گمرک، سامانه جامع تجارت و بانک مرکزی هر کدام دیگری را مقصر می دانند؛ در صورتی که مصوبه شورای فن آوری بدون زیرساخت لازم صادر شده و حاضر به لغو آن هم نیستند. پیگیری های خبرنگار مهر حکایت از آن دارد، مبحث نامه حوزه IT بانک مرکزی، دستوری است که از سوی سازمان بازرسی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صادر و بانک مرکزی مکلف به انجام آن شده است؛ بدین صورت که بانک مرکزی مکلف شده اطلاعات مذکور را در اجرای قانون مبارزه با قاچاق، صرفا در بستر سامانه جامع تجارت در اختیار گمرک قرار دهد. براین اساس، بانک مرکزی تاکید دارد که ریشه این اختلال، از جانب گمرک است که نمی تواند اطلاعات مورد نیاز برای تأیید ترخیص را از راه سامانه جامع تجارت دریافت کند.


منبع:

1400/02/29
19:57:12
502
5.0 / 5
تگهای خبر: تجارت , ترخیص , سازمان , سرویس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات