معاون امور زراعت وزارت جهاد كشاورزی:

۱ و چهار دهم میلیون تن گندم مازاد برمصرف كشاورزان در كشور خریداری شده است

۱ و چهار دهم میلیون تن گندم مازاد برمصرف كشاورزان در كشور خریداری شده است

آذربایجان شرقی معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی به وضعیت خرید گندم در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: تا حالا یک میلیون و 400 هزار تن گندم مازاد مصرف کشاورزان توسط شرکت تجاری دولتی خریداری شده و حدود 78 درصد از وجه آن به کشاورزان پرداخت شده است.


جواد وفابخش در حاشیه بازدید از مزارع غلات و حبوبات سایت جهش تولید در مرکز خدمات ذولبین شهرستان هشترود، با اشاره به بهبود وضعیت و افزایش تولید محصولات دیم بوسیله تغییر ارقام، افزایش ضریب نفوذ ارقام در مزارع کشاورزی، ترویج و توسعه استفاده از کودهای شیمایی و آلی و هم چنین عملیات کشاورزی حفاظتی، اضافه کرد: امسال بعنوان سال اول اجرای طرح جهش تولید در دیمزارها، سال مبنا و مقایسه و شروع عملیات گسترده در مزارع کشور ایران است.
وی اظهار داشت: آنچه که امروز در کشور در جهت رونق بخش کشاورزی اهمیت دارد، تقویت دیمزارهای کشور با بهره گیری از آب سبز است.
وی با تاکید بر استفاده از آب سبز در مزارع، اظهار داشت: آنچه که امروز در کشور در جهت رونق بخش کشاورزی اهمیت دارد تقویت دیمزارهای کشور با بهره گیری از آب سبز است و این طرح به دنبال حصول کشاورزی حفاظتی، به کار بردن اصول علمی برای تغییر ارقام و سایر عملیات زراعی است تا بتواند وضعیت بهتری را برای مردم و کشاورزان منطقه ایجاد کرده و زنجیره تولید و عرضه را تقویت کند.
به نقل از روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی، وفابخش با اشاره به اینکه طبق برنامه ریزی خرید و پرداخت حق کشاورزان توسط شرکت تجاری دولتی ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: حدود ۱۳ استان کشور با وضعیت متوسط و بقیه استانها با خشکسالی مواجهند.1400/02/30
10:52:51
420
5.0 / 5
تگهای خبر: بازرگانی , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات