معاون توانیر:

تابستان بسیار سختی برای تأمین برق پیش رو داریم

تابستان بسیار سختی برای تأمین برق پیش رو داریم

به گزارش متخصص فلز معاون هماهنگی توزیع توانیر، افزایش دما، استفاده بخش کشاورزی از چاه های آب به علت خشکسالی و تولید کمتر برق از نیروگاه های برقابی را، علل سخت بودن تابستان سال جاری دانست.به گزارش متخصص فلز به نقل از صدا و سیما، غلامعلی رخشانی مهر ضمن اشاره به این که چند اقدام مهم باید انجام دهیم تا گرفتار خاموشی نشویم اظهار داشت: بر مبنای شرایط موجود، باید همکاریهای ما در بخش صنعت و کشاورزی بیشتر شود که این اتفاق افتاده است سال گذشته ۲۹۴ هزار مشترک صنعتی و کشاورزی با ما همکاری کردند که سال جاری این رقم به ۳۵۰ هزار رسیده است.
وی افزود: همکاری بخش صنعت و کشاورزی با صنعت برق از شنبه اول خرداد آغاز می شود.
معاون هماهنگی توزیع توانیر اظهار داشت: برنامه هایی باید برای جبران ۴۰۰۰ هزار مگاوات کمبود تولید برق امسال داشته باشیم که قدم نخست را دولت از خودش آغاز کرده است.
وی اضافه کرد: دستگاههای اجرایی، بانک ها و نهادهای عمومی مکلف شدند مصرفشان را در ساعات اداری تا ۵۰ درصد کاهش دهند و در ساعات تعطیل تا ۱۰ درصد مصرف سال قبل را داشته باشند.
رخشانی مهر تصریح کرد: اگر اداره یا بانکی این موارد را رعایت نکنند با استفاده از سیستم کنترل، آگاه می شویم و برقشان را قطع می نماییم مردم هم می توانند از راه سامانه ۱۲۱ و برق من اطلاع دهند.
معاون هماهنگی توزیع توانیر خاطرنشان کرد: مبحث دیگر در زمینه روشنایی معابر و مهم تر از آن رمزارزهایی است که در یک کار غیر تولیدی و غیر مولد از آن استفاده می نمایند که تابحال حدود ۳۷۰ مگاوات از این نوع رمز ارزهای غیرمجاز را جمع آوری کردیم.
رخشانی مهر ضمن اشاره به این که دارندگان مولدهای اضطراری تابحال ۷۵۰ مگاوات تفاهمنامه همکاری با ما امضا کردند، اضافه کرد: بر مبنای اطلاعات ما این همکاری ها تا ۱۷۰۰ مگاوات می تواند ادامه داشته باشد و وزارت نفت هم اعلام امادگی کرده تا سوخت مورد نیاز آنها را هم تأمین کند تا تابستان بدون مشکلی داشته باشیم.


منبع:

1400/02/31
18:29:07
5.0 / 5
276
تگهای خبر: تولید , دستگاه , دولت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات