گامی در جهت بهبود كیفیت هوای فضاهای بسته؛

نانوسامانه ای برای حذف عوامل بیماری زا از محیط

نانوسامانه ای برای حذف عوامل بیماری زا از محیط

یکی از شرکتهای فناور سامانه تصفیه هوا تولید و به بازار عرضه نموده است که در آن از فناوری نانو برای بهبود کیفیت هوا استفاده می شود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، با شیوع کرونا، مبحث کیفیت هوای تنفسی اهمیت بیشتری در سطح جامعه پیدا کرده و خیلی از مردم به دنبال بهبود کیفیت هوای تنفسی در فضاهای داخلی ساختمان هستند. خیلی از دستگاههای تصفیه هوا نمی توانند ذرات بسیار کوچک را از بین ببرند، در حالیکه بخشی از عوامل بیماری زا دارای ابعاد کمتر از یک میکرون هستند.
از سامانه تصفیه هوای تولیدشده توسط یکی از شرکتهای فناور میتوان برای تصفیه هوای فضای داخل خانه استفاده نمود. در این دستگاه ها با استفاده از اشعه فرابنفش، اثرات ضدباکتری ایجاد می شود؛ مشابه اکسیداسیون و یونیزاسیونی که در حین فرایند طبیعی تابش نور خورشید به وجود می آید. این خصوصیت یونیزاسیون با واکنش های فوتوکاتالیستی عناصر موجود در این سامانه ترکیب شده است تا اثربخشی کل سیستم ارتقاء پیدا کند. این دستگاه ها اکسیدکننده های سازگار با محیط زیست را برای از بین بردن آلودگی های موجود در هوا و روی سطوح استفاده می نمایند.
سامانه تصفیه هوای تولیدشده کنترل مداوم ذرات ریز معلق در هوا، باکتری های موجود در هوا، VOCها و عوامل بیماری زا را به صورت ایمن و اقتصادی انجام می دهد.
یکی از مزیت های این فناوری آن است که نیازی به تعویض فیلتر ندارد و از مواد شیمیایی پاک کننده بی نیاز است. همینطور مصرف انرژی این سامانه کم بوده و هزینه های نگهداری آن هم پایین است.
براساس اطلاعات انتشار یافته توسط این شرکت، این سامانه قادر به حذف ذرات کمتر از ۰٫۳ میکرون بوده و می تواند بیشتر از ۹۹ درصد از عوامل بیماری زا و ترکیبات آلی فرار را از بین ببرد.
به نقل از ستاد نانو، این سامانه تصفیه علاوه بر فضای داخلی منازل، در صنایع غذایی و کشاورزی، هتل ها و مراکز تفریحی، ساختمان های تجاری و حتی شرکتهای حمل و نقل نظیر اتوبوس ها هم قابل استفاده می باشد.
منبع:

1400/03/03
10:14:29
455
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات