رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور:

شاهد انضباط اداری و مالی خوبی در كشور هستیم

شاهد انضباط اداری و مالی خوبی در كشور هستیم

اصفهان رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با اعلان اینکه برای 31 استان سند آمایش تهیه شده است، اظهار داشت: با تلاش دولت و همراهی مردم یک روز حقوق کارکنان دولت عقب نیفتاده و سروقت یارانه ها پرداخت شده است و در کل انضباط اداری و مالی خوبی را در کشور شاهد بوده ایم.محمدباقر نوبخت، امروز (پنجشنبه _ ۶ خرداد) در مراسم افتتاح ساختمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان، اظهار نمود: این ماه های پایانی، یک دوره همکاری و فعالیت سازمان های مدیریت و برنامه ریزی استانها با سازمان برنامه و بودجه کشور است و این دوره هشت ساله تمام می شود. همکاران بنده در این هشت سال متناسب با ماموریت های محوله خود کار کردند و ماموریت اساسی و راهبردی را باید با مطالعه در عرصه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به قانون تبدیل می کردند و آنرا در قالب یک برنامه کوتاه مدت و میان مدت به اجرا در می آوردند.

وی با اعلان اینکه متاسفانه ظرف لازم برای انجام چنین ماموریتی وجود نداشت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان بودجه احیا شد، اضافه کرد: در برنامه ریزی خود یک اتاق فکر را به وجود آوردید و ما مجبور شدیم، مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری را در کنار سازمان برنامه ریزی راه اندازی نماییم و الان یک نهاد دانشگاهی وابسته به برنامه و بودجه را داریم که این مرکز اسناد آمایش را تهیه کرد که این سند در کشور وجود نداشت. اولین مطالبه رهبری تهیه چنین سندی بود و طی یک نامه، این سند آمایش را در قالب سه جلد تقدیم مقام معظم رهبری کردم.

به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، نوبخت افزود: برای ۳۱ استان سند آمایش تهیه شده است. جنگ اقتصادی را بر ما تحمیل کردند که یک برنامه در ۱۲ بسته تعریف شده است که در وضعیت تحریمی باید چه راهکارهایی را برای توسعه کشور بیندیشیم، همین طور ۵۴۵ میلیارد تومان را برای تکمیل پروژه های نیمه تمام استان اصفهان اختصاص دادیم و برای کنارگذر شرق اصفهان نیز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار دادیم.

نوبخت اظهار داشت: برای حل مشکل آب آشامیدنی اصفهان در همین خرداد ماه یک خط آبرسانی برای اصفهان و ۱۴ شهرستان اطراف آن خواهیم داشت، در همین دوره بزرگترین خط ریلی کشور به انجام رسید که استانهای همدان، گیلان، کرمانشاه و آذربایجان های شرقی و غربی را به راه آهن سراسری کشور متصل کردیم.

وی با اعلان اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور، مسئول توسعه کشور است و به خوبی به مشکلات مردم توجه می کند، افزود: درآمدهای کشور را توانستیم افزایش شایان توجهی دهیم و همین طور سازمان برنامه و بودجه مشکل معیشت کارکنان دولت را فراموش نکرده است و حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری را همسان سازی کردیم. با تلاش دولت و همراهی مردم یک روز حقوق کارکنان دولت عقب نیفتاده است و سروقت یارانه ها پرداخت شده است و در کل انضباط اداری و مالی خوبی را در کشور شاهد بوده ایم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار داشت: همراهی سازمان برنامه و بودجه کشور با اداره برنامه ریزی استان، مثال بدنی بوده است. کلنگ این ساختمان سال ۹۷ به زمین خورد و امروز به بهره برداری می رسد.

همچنین رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان در این مراسم، اظهار داشت: با وجود مضیقه بودجه پیمانکاران کار در قالب اعتبار بی تو بی پیش بردند و این ساختمان را با متری دو میلیون تومان هزینه ساخت، راه اندازی کردیم.

نعمت الله اکبری اضافه کرد: برای این ساختمان که در مساحت ۷۵۰۰ متر مربع تولید شده است، کتابخانه مجهزی در نظر گرفته ایم.
1400/03/06
15:21:37
376
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , تولید , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات