عضو فراكسیون جهش تولید مجلس:

همكاری سایپا و وزارت دفاع در امتداد خوداتكایی و استقلال است

همكاری سایپا و وزارت دفاع در امتداد خوداتكایی و استقلال است

به گزارش متخصص فلز عضو فراکسیون جهش تولید مجلس با اعلان اینکه سایپا به دنبال خوداتکایی در صنعت خودرو است، اظهار داشت: همکاری سایپا و وزارت دفاع برای تولید قطعات خودرو در داخل، در امتداد خوداتکایی و استقلال است.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از سایپا، حجت الاسلام والمسلمین جواد نیک بین نماینده کاشمر، برداسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بدعهدی شرکت های خارجی در دوران تحریم و عدم تامین قطعات خودرو در داخل گفت: پس از اتفاقات سالهای قبل و خروج شرکت های خودروساز خارجی از ایران مدیران سایپا در اقدامی پسندیده به سمت تولید خودرو های داخل رفتند.
وی اضافه کرد: در همین زمینه شاهد انعقاد قراردادهایی از طرف سایپا با شرکت های دانش بنیان و وزارت دفاع و شرکت های زیرمجموعه این وزارتخانه بودیم.
عضو فراکسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: این همکاری سایپا با شرکت های قطعه ساز منجر گردید که امروز خیلی از قطعات خودرو در داخل طراحی و تولید شود، بعنوان مثال همه قطعات خودروی شاهین در داخل تولید می شود.
حجت الاسلام نیک بین اشاره کرد: ادامه همکاری سایپا با شرکت های داخلی دانش بنیان صنعت خودروی ایران را متحول و جایگاه این صنعت را ارتقا می بخشد.
وی با تاکید بر این که طبعاً فواید این همکاری به نفع کشور و اقتصاد مملکت است، اضافه کرد: این اقدام سبب اشتغال و رونق تولید در کشور می شود، همین طور سایپا می تواند محصولات خودرا بیشتر صادر کند.
عضو فراکسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با اتخاذ سیاست سایپای نوین ما شاهد خودکفایی، خوداتکایی و کاهش وابستگی به خارج برای واردات قطعات خودرو خواهیم بود.
حجت الاسلام نیک بین با اشاره به پیشرفت های خوب وزارت دفاع در صنعت دفاعی، نظامی و حتی صنایع خودروی نظامی گفت: بطور قطع این پیشرفت های وزارت دفاع می تواند در صنعت خودروی کشور و همین طور شرکت سایپا مؤثر و سبب رشد و بالندگی توسعه صنعت خودروی کشور باشد.
وی تاکید کرد: امیدواریم همکاری سایپا با شرکت های قطعه ساز در سال تولید، مانع زادیی و پشتیبانی ادامه داشته باشد و بیش از پیش شاهد ادامه این همکاری و افزایش تولید در کشور باشیم.


منبع:

1400/03/11
10:27:51
329
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات