جداول خاموشی پس از تعطیلات منتشر می شود؟

جداول خاموشی پس از تعطیلات منتشر می شود؟

طی دو روز گذشته در تهران و تعدادی از استانها جداول خاموشی های احتمالی منتشر نشده که طبق گفته مسئولان صنعت برق این جدولها بعد از تعطیلات منتشر خواهد شد و اساسا اطلاع رسانی لازم صورت خواهد گرفت.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، در صورتیکه هنوز فصل تابستان شروع نشده شاهد خاموشی های پراکنده در کشور هستیم، هرچند که میزان خاموشی ها در تهران کاهش یافته اما استانهای مختلف این خاموشی ها را تجربه و با مشکلات آن دست و پنجه نرم می کنند، البته دو روز است که در بیشتر استانها جداول خاموشی بطور کامل منتشر نشده و این شائبه را به وجود آورده که عمر خاموشی ها به انتها رسیده است.
اما واقعیت این است که به سبب کاهش مصرف صنایع در روزهای تعطیلات خاموشی ایجاد نخواهد شد و پس از تعطیلات باردیگر شاهد خاموشی های پراکنده در کشور هستیم. ابوذر صالحی - مدیر کل روابط عمومی و بین الملل شرکت توانیر در این رابطه به ایسنا اظهار داشت: در تعطیلات به سبب کاهش بار صنعتی و تجاری مصرف بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ مگاوات کاهش پیدا می کند و شرایط متعادل می شود.
وی با اعلان اینکه در ایام عادی نیز تلاش این است که خاموشی اعمال نشود و جداولی که منتشر می شود نیز کمترین تحقق را داشته باشد، اظهار نمود: در ایام تعطیل به سبب کاهش بار از میزان مصرف کم می شود، بنا بر این تقاضای ما از مشترکان صرفه جویی است چونکه با اندکی کاهش مصرف می توانیم مانع بروز خاموشی شویم، اگر همین میزان صرفه جویی صورت گیرد بطور کل در هیچ نقطه ای خاموشی رخ نخواهد داد.
بگفته صالحی انتشار جداول خاموشی کاملا بر عهده استانها گذاشته شده و آنها برمبنای سقف مصرف تعیین شده این جداول را منتشر خواهند کرد و طبق گفته وزیر نیرو بهر دلیلی که قرار باشد خاموشی اعمال شود، اساسا باید اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد و در توانیر نیز هیات نظارت در همین راستا به وجود آمده و اگر شرکتی اطلاع رسانی نکند و یا خاموشی بدون انطباق با جداول انتشار یافته اعمال شود، اساسا تذکرات لازم داده خواهد شد و قرار وزارت نیرو اطلاع رسانی کامل در این خصوص به مردم است.
وی اظهار نمود: در تعطیلات و در پی کاهش مصرف جداول خاموشی منتشر نمی گردد اما باتوجه به افزایش دما بعد از تعطیلات و احتمال افزایش مصرف جداول خاموشی منتشر خواهد شد اما اگر مردم رعایت نمایند شاهد خاموشی نخواهیم بود.1400/03/15
12:48:54
372
5.0 / 5
تگهای خبر: صنعت , كشور , نیرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات