رئیس انجمن شركت های حمل و نقل ریلی خبر داد

پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی قیمت بلیت قطار

پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی قیمت بلیت قطار

رئیس انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته از پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی قیمت بلیت قطار اطلاع داد و اظهار داشت: تا کنون خبری از تصمیم گیری و موافقت با این پیشنهاد در شورایعالی ترابری نشده است.محمد رجبی در گفتگو با ایسنا در اینباره اظهار نمود: در جهت افزایش هزینه های صنعت حمل و نقل ریلی پیشنهاد افزایش قیمت ۶۰ درصدی بلیت قطار را به شورایعالی ترابری عرضه کرده ایم اما تا کنون خبری در خصوص برگزاری جلسه جهت بررسی، تصمیم گیری و موافقت با این پیشنهاد نشده است.

وی اضافه کرد: با وجود این که وضعیت پذیرش مسافر و سفرهای ریلی نسبت به سال قبل و بخصوص نسبت به همین بازه زمانی در سال ۱۳۹۹ بهتر شده و رونق گرفته است اما شرکتهای ریلی توان پرداخت حقوق پرسنل خودشان را هم ندارند و عوامل بسیاری مانند انرژی، حقوق و دستمزد، تأمین تجهیزات و... چند برابر شده است، هزینه تمام شده شرکتهای ریلی ۲۴۰ درصد افزایش پیدا کرده اما مردم کشش این میزان افزایش قیمت را ندارند.

رئیس انجمن صنفی شرکتهای حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته با اشاره به اینکه در روزهای کرونا هیچ یک از کارگران و کارمندان در صنعت ریلی تعدیل نشده اند، افزود: بر این اساس و با عنایت به محاسبه و آنالیز هزینه های مترتب بر صنعت ریلی، پیشنهاد افزایش ۶۰ درصدی قیمت بلیت قطار را عرضه کردیم.

به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، پیش از این و در اواخر سال قبل هم قیمت بلیت قطار به نحوی افزایش یافت بگونه ای که هر مسافری ریلی باید تا ۵۰ درصد هزینه بلیت صندلی های خالی بابت اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی را پرداخت کند و به همین سبب مردم باید پول بیشتری را پرداخت کنند.
1400/03/19
10:53:52
291
5.0 / 5
تگهای خبر: حقوق , خدمات , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات