رشد ۳ درصدی تولید تایر خودرو در ۲ ماه نخست سال جاری

رشد ۳ درصدی تولید تایر خودرو در ۲ ماه نخست سال جاری

طبق آمار تولیدکنندگان تایر از آغاز سال تا آخر اردیبهشت ماه جاری بیشتر از ۴۰ هزار تن تایر انواع خودرو ساخته شده که نسبت به آمارهای تولیدی در دو ماهه نخست سال ۱۳۹۹ رشد سه درصدی به لحاظ وزنی و رشد چهار درصدی به لحاظ تعدادی داشته است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، براین اساس طی دو ماه ابتدایی سالجاری ۴۰ هزار و ۶۱۹ تن معادل سه میلیون و ۷۸۸ هزار و ۱۱۷ حلقه تایر انواع خودرو ساخته شده که به لحاظ وزنی رشد سه درصدی و به لحاظ تیراژ تولید رشد چهار درصدی نسبت به دو ماه نخست سال قبل داشته است.
تولید تایرهای سواری در دو ماهه نخست سال جاری بیشترین میزان تولید را داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج در وزن و چهار درصد در تعداد حلقه رشد تولید را ثبت کرده است.
همینطور در این زمان ۲۷۱ هزار و ۹۳۱ حلقه تایر وانتی با وزن ۴۱۹۸ تن در کشور تولید شد که به ترتیب افزایش ۱۸ و ۱۶ درصدی تولید را به خود اختصاص داده اند.
طی مدت مذکور سالجاری مجموع تولید تایرهای باری و اتوبوسی هم با افزایش چهار درصدی وزنی و دو درصدی از نظر تیراژ نسبت به دوماهه ابتدایی سال ۱۳۹۹ همراه بوده است. ۱۳۰ هزار و ۲۰۸ حلقه تایر باری و اتوبوسی معادل ۸۴۹۴ تن ساخته شده است.

در دو ماهه نخست سال جاری ۴۴۴ تن تایر کشاورزی سبک، ۲۸۷۴ تن تایر کشاورزی سنگین و ۶۶۹ تن تایر خودرو های راه سازی و صنعتی در کشور ساخته شده که هریک نسبت به مدت مشابه سال قبل تولید کمتری را تجربه کرده است. تولید تایر کشاورزی سبک طی دو ماهه سال جاری با کاهش ۳۴ درصدی، تایر کشاورزی سنگین با کاهش سه درصدی و تایر خودرو های راه سازی و صنعتی با کاهش ۳۵ درصدی نسبت به دو ماه نخست سال قبل رو به رو شده اند.
طبق آمار، در دو ماه نخست سال جاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار و ۴۲۸ حلقه تایر دوچرخه و موتور معادل ۴۷۴ تن ساخته شده که به ترتیب از نظر تعداد ۷۵ درصد و از نظر وزن ۶۲ درصد رشد داشته است.

همینطور تولید تیوب هم رشد با تولید یک میلیون و ۹۴۶ هزار و ۱۵۴ حلقه تیوب به وزن ۱۴۵۶ تن، رشد تولید ثبت کرده است و تولید تیوب طی دو ماه نخست سال ۱۴۰۰ نسبت به دو ماه نخست سال ۱۳۹۹ به لحاظ تعداد ۹ درصد و به لحاظ وزنی ۱۳ درصد رشد یافته است.

در نهایت هم لازم به ذکر است که تا آخر اردیبهشت ماه سال جاری ۴۱۷ هزار و ۵۸۹ حلقه فلپ، تسمه نقاله، شیلنگ و غیره به وزن ۷۶۱ تن در کشور ساخته شده است که آمار آن هم مثبت ارزیابی شده است.
منبع:

1400/03/23
10:08:18
579
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات