مقام مسئول:

نهاده های دامی موجود در بنادر برای تأمین نیاز 3 ماهه كافی است

نهاده های دامی موجود در بنادر برای تأمین نیاز 3 ماهه كافی است

به گزارش متخصص فلز سرپرست دفتر خدمات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: نهاده های دامی موجود در بنادر برای تأمین نیاز ۳ ماهه بخش تولید کافی است.


به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسن عباسی معروفان سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با تأمین ذخایر استراتژیک کشور اظهار نمود: دو شرکت پشتیبانی امور دام و بازرگانی دولتی ایران مسئول تأمین ذخایر استراتژیک کشور در زمینه کالاهای اساسی و مواد غذایی هستند.
وی اضافه کرد: میزان ذخایر کالاهای استراتژیک به میزان مدت مشابه سال قبل است.
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با میزان ثبت سفارش کالاهای استراتژیک اظهار داشت: حدود ۴۳۰ شرکت واردکننده نهاده های دامی در کشور داریم که ذرت، جو، کنجاله و دانه سویا را به کشور وارد می کنند و بعضی از این شرکت ها روغن خوراکی هم وارد می کنند.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۴ میلیون و ۳۵۰ هزار تن نهاده دامی در ۹ بندر کشور وجود دارد در حالیکه نیاز ماهانه کشور حدود یک میلیون و ۳۰۰ تا یک میلیون ۷۰۰ هزار تن است، ازاین رو موجودی بنادر برای تأمین نیاز ۳ ماهه بخش تولید کافی است.
معروفان خاطرنشان کرد: تأمین کالای اساسی استمرار دارد و تابحال ۱۱ میلیون تن از چهار نوع کالای ذرت، جو، کنجاله و دانه سویا ثبت سفارش شده است که به مرور به کشور وارد می شود و ما تا حدود ۹ ماه آینده نگرانی بابت تأمین نهاده دامی نخواهیم داشت.
وی اضافه کرد: ارز بانک مرکزی هم بابت کالاهای ثبت سفارش شده تأمین و تخصیص داده شده است.
سرپرست دفتر خدمات بازرگانی معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی در رابطه عرضه نهاده دامی در سامانه بازار گاه اظهار داشت: هر ماه یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن نهاده دامی در بازار گاه عرضه می شود و ما عرضه خارج از این سیستم نداریم.
وی ضمن اشاره به افزایش قیمت جهانی نهاده دامی افزود: سال قبل هر تن جو در بازارهای جهانی حدود ۱۹۰ دلار بود در حالیکه امروز ۲۷۰ دلار است؛ هر تن ذرت ۲۰۵ دلار بود و امروز ۳۱۹ دلار است، ازاین رو قیمت جهانی این کالاها افزایش داشته و افزایش قیمت آن توسط دولت و واردکنندگان صورت نگرفته است.


منبع:

1400/03/30
14:17:30
620
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات