رئیس اتحادیه بارفروشان خبر داد

ارزانی ۲۰ درصدی میوه تا هفته آتی

ارزانی ۲۰ درصدی میوه تا هفته آتی

متخصص فلز: رییس اتحادیه بارفروشان از ارزان شدن میوه تا هفته آتی به سبب فزونی محصول و نبود تقاضای خرید آگاهی داد.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، مصطفی دارایی نژاد، در برنامه «صبح وگفتگو» بیان کرد: هم اکنون کشت فراوان و بار در میدان فزونی گرفته است، اما برای خرید استقبالی نشده چونکه همچنان میوه ها گران است.
دارایی نژاد بعنوان نمونه قیمت گیلاس را در میدان بین ۲۰ تا ۳۰ در هر کیلو تخمین زد و اضافه کرد: گیلاس معمولی تا ۲۰ هزار تومان فروخته می شود.

وی نسبت به ناتوانی در خرید میوه از طرف مردم، احساس شرمندگی کرد و اظهار داشت: کرایه حمل یا سبد و طناب و کاغذ برای بسته بندی بسیار گران است که در مجموع بر قیمت تاثیر می گذارد.

وی ادامه داد: متاسفانه همه این مبالغ دست به دست هم می دهد و ربطی به ارز ندارد ولی درحال رصد برای متعادل تر شدن قیمت ها هستیم.

دارایی نژاد مشکل بعدی را متوجه کشاورزان دانست و قول داد هفته آتی ۲۰ درصد در تمام محصولات کشاورزی کاهش قیمت داشته باشیم چونکه با فزونی بار و عدم خرید توسط مشتری، قیمت ها اساسا می شکند.

وی با اشاره به این که در کجای دنیا اینطور کشاورز را ول کرده اند و بر کشاورزی نظارت نیست؟ اضافه کرد: امروز کشاورز بار خودرا به کسی می دهدکه بتواند با قیمت بیشتری به او بفروشد و ما همه را مبرا نمی دانیم.

همین طور اسدالله کارگر، رییس اتحادیه صنف فروشندگان میوه و سبزی با اعلان اینکه میوه فروشان یا اتحادیه ها پلی ارتباطی هستند و تنها بر سود مصوب نظارت دارند، اظهار داشت: نمی دانیم گرانی از مواد اولیه و کود و سم ناشی می شود یا مسئله ای کلی تر است اما از زمانی که بار را از میدان مرکزی خریداری می نماییم، با سود مصوب نیز عرضه می نماییم.

وی ادامه داد: ما درحال مدیریت هستیم اما اساسا تخلف هم دیده می شود که بدان رسیدگی می نماییم.
منبع:

1400/03/31
23:17:56
297
5.0 / 5
تگهای خبر: خرید , فروش , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات