علی رغم اعلام سازمان هواپیمایی؛

قیمت بلیت پروازهای تهران-مشهد همچنان میلیونی است

قیمت بلیت پروازهای تهران-مشهد همچنان میلیونی است

متخصص فلز: در صورتیکه سخنگوی سازمان هواپیمایی از لغو افزایش قیمت بلیت هواپیما و الزام ایرلاین ها به بازگرداندن مبلغ اضافه خبر می دهد، اما شرکت های هواپیمایی همچنان به فروش میلیونی بلیت اقدام می کنند.به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، در ایام اخیر موضوع افزایش قیمت بلیت هواپیما در آستانه روز میلاد امام رضا (ع) سبب شد تا سازمان هواپیمایی کشوری به این مساله ورود کرده و ایرلاین ها را به بازگرداندن قیمت ها به نرخ نامه توافق شده ملزم کند.
محمد حسن ذیبخش سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز ساعتی قبل اظهار داشت: با دستور وزیر راه و شهرسازی، تلاش سازمان هواپیمایی کشوری و پیگیری رسانه ها، قیمت بلیت هواپیما به نرخ قبل بازگشت و افزایش قیمت بلیت منتفی شد.
وی اضافه کرد: شرکت های هواپیمایی (ایرلاین ها) موظف شدند مابه التفاوت قیمت بلیت را به مسافرانی که بلیت را گران خریدند، پرداخت کنند.
به گفته ذیبخش، مسافران برای دریافت این مابه التفاوت باید ابتدا به شرکت های هواپیمایی مراجعه نموده و در صورت عدم دریافت پاسخ، شکایت خودرا در سامانه شکایات مردمی سازمان هواپیمایی کشوری ثبت کنند تا سازمان این مساله را پیگیری کند.
به گزارش متخصص فلز به نقل از مهر، طی ۲۴ ساعت اخیر، ایرلاین ها بدون ستاندن مصوبه شورای عالی هواپیمایی کشوری، مبادرت به افزایش ۴۰ درصدی قیمت بلیت هواپیما کرده بودند که با فشار رسانه ها، سازمان هواپیمایی کشور این افزایش قیمت را غیر قانونی اعلام نمود.
با وجود اعلام سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص بازگشت قیمت های بلیت هواپیما به نرخ های قبل، اما همچنان قیمت بلیت پروازهای مشهد برای امشب (۳۱ خرداد) در نرخ های نجومی و تا یک میلیون تومان درحال فروش است.


وزیر راه: من بوسیله رسانه ها متوجه افزایش قیمت بلیت هواپیما شدم
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز (۳۱ خرداد) دقایقی قبل در گفت و گو با رادیو پیام اظهار نمود: این افزایش قیمتی که در بلیت پروازهای داخلی رخ داد، بدون هیچ هماهنگی بوده و مراحل قانونی را طی نکرده بود.
وی اضافه کرد: من بوسیله رسانه های باخبر شدم که چنین اقدامی صورت گرفته است؛ بلافاصله دستورات لازم داده شد و هواپیمایی کشوری هم این امر را متوقف کرد. بدین سبب افزایش قیمت قانونی ای در کار نبوده و بازگشت قیمت ها به قبل، تصمیم به هنگامی بوده که اتخاذ شده است.
وزیر راه و شهرسازی درباره بازگرداندن مابه التفاوت نرخ ها آن دسته از مسافرانی که بلیت را با قیمت های بالا خریداری نموده اند، اظهار داشت: این دسته از مسافران با مراجعه به سامانه رسیدگی با شکایات از شرکت های هواپیمایی در وب سایت سازمان هواپیمایی کشوری، این اتفاق را پیگیری کنند.
ایرلاین ها افزایش قیمت بلیت نمی دهند؛ آژانس ها گران می کنند
اسلامی اضافه کرد: الزاماً شرکت های هواپیمایی اقدام به افزایش بلیت نمی کنند آژانس ها بیشتر در این امر دخالت کنند؛ مسافران هم به سازمان هواپیمایی مراجعه کنند.
وزیر راه اظهار داشت: این اتفاق چند ساعت بیشتر نبود و ما بلافاصله ورود کردیم و جلوی ادامه دار شدن آنرا گرفتیم.


منبع:

1400/04/01
11:08:00
288
5.0 / 5
تگهای خبر: خرید , سازمان , فروش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات