به همراه رئیس ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز؛

خاوازی از مركز پایش و مدیریت هوشمند كشاورزی ایران بازدید كرد

خاوازی از مركز پایش و مدیریت هوشمند كشاورزی ایران بازدید كرد

متخصص فلز: وزیر جهاد کشاورزی و رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز از مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران بازدید نمودند.به گزارش متخصص فلز به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، کاظم خاوازی به همراه علی مؤیدی خرم آبادی، رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز امروز از مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران در وزارت جهاد کشاورزی بازدید نمودند. در این بازدید، وزیر جهاد کشاورزی و رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با کارشناسان و محققین این مرکز به بحث و تبادل نظر پرداختند.
مشاور وزیر و مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی کشاورزی در این بازدید، با ارائه گزارشی از عملکرد مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران، اظهار نمود: این مرکز تمامی سامانه هایی را که در بخش های مختلف تولید، بازار، زیرساخت، خدمات، تحقیقات و منابع پایه که در ۴۰ سال قبل در وزارت جهاد کشاورزی به وجود آمده اند را تجمیع کرده و با متمرکز کردن اطلاعات در یک جا، قدرت تصمیم سازی مدیران را بیشتر می کند.
مهرزاد خرد اضافه کرد: این مرکز به شکلی طراحی و به وجود آمده که نقش اصلی تولید "داده" در بخش کشاورزی و بهره مندی از اطلاعات را بهره برداران ایفا کنند.
وی اشاره کرد: برای جمع آوری داده های درست، بانک اطلاعات کشاورزی ایران را راه اندازی کرده ایم و با بهره گیری از ظرفیت های موجود در وزارتخانه و صرف کمترین هزینه، امروز بیش از ۱۳ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی دارای نقشه با مختصات UTM هستند و اطلاعات توصیفی مربوط به هر واحد تولیدی شامل واحد تولید زراعی، باغی، دام، طیور، آبزیان، صنایع کشاورزی و مراکز ارائه دهنده خدمات کشاورزی بر روی سامانه موجود است.
مجری راه اندازی سیستم یکپارچه اطلاعاتی کشاورزی افزود: گام بعدی ما توسعه اینترنت اشیا است که عملیات اجرائی آن از زنجیره ها شروع شده و در ابتدا وارد زنجیره طیور شده ایم و با نصب سنسورهای محیطی در واحدهای تولیدی و با هوشمندسازی خودروهایی که حامل جوجه یک روزه، مرغ زنده، فرآورده های خام دامی و نهاده های دامی و کشاورزی هستند، بهترین راندمان و امکان را در اختیار بهره برداران قرار خواهیم داد.
مرکز پایش، گامی مثبت در بخش کشاورزی کشور
همچنین رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، ایجاد مرکز پایش و مدیریت هوشمند کشاورزی ایران را گامی مثبت در بخش کشاورزی دانست و اظهار نمود: از وزیر جهاد کشاورزی بابت ایجاد این مرکز بسیار تشکر می کنم، این اقدام نیاز کشاورزی کشور است و امیدواریم این مرکز بتواند سرمایه های ملی کشور را صیانت کند.
وی افزود: باید میزان استفاده کشور را از این مرکز رصد و پایش افزایش دهیم و حداکثر استفاده را در همه موضوعات از این بخش ببریم.
مؤیدی اشاره کرد: یکی از بخش هایی که می تواند از این مرکز حداکثر استفاده را ببرد ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز است و امیدواریم با همدلی که به وجود آمده از امکانات این فضا و مرکز بهره مند شویم.

1400/04/06
11:17:27
380
5.0 / 5
تگهای خبر: بازار , تولید , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات