روزهای پایانی مهلت پرداخت ۳ مالیات

روزهای پایانی مهلت پرداخت ۳ مالیات

به گزارش متخصص فلز خریداران سکه از بانک مرکزی، صاحبان مشاغل و مشمولان مالیات بر ارزش افزوده بهار ۱۴۰۰ فقط سه روز دیگر برای پرداخت مالیات فرصت دارند.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، فعالان اقتصادی و صاحبان مشاغل برای برخورداری از هر نوع تسهیلات و معافیت های مالیاتی، باید به عرضه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی که ۱۵ تیر ماه سالجاری است، اقدام نمایند که بدین منظور این افراد باید اظهارنامه مالیاتی خویش را به صورت الکترونیکی از راه درگاه ملی مالیات به آدرس WWW.INTAMEDIA.IR یا سامانه عملیات الکترونیک مالیاتی به نشانی TAX.GOV.IR ارسال و مالیات خویش را پرداخت کنند.

همچنین، مؤدیان مالیاتی در صورت عدم تسلیم اظهارنامه مالیاتی و یا عدم ارسال فرم تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم در مهلت مقرر، علاوه بر محرومیت از تسهیلات و معافیت های قانونی، مشمول جرایم مالیاتی خواهند شد.

از طرفی، مطابق قانون مؤدیان نظام مالیات بر ارزش افزوده حداکثر ۱۵ روز بعد از آخر هر فصل مهلت دارند اظهارنامه مالیاتی خویش را عرضه کنند، ازاین رو روز سه شنبه ۱۵ تیرماه ۱۴۰۰ آخرین فرصت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره سه ماهه اول (بهار) ۱۴۰۰ است که اگر این در مهلت مقرر مالیات مربوطه پرداخت نشود، مشمولان علاوه بر محرومیت از تسهیلات و معافیت مالیاتی، مشمول جرایم قانونی خواهند شد.

مالیات دیگری که مشمولان آن تا آخر ۱۵ تیر ماه سالجاری فرصت پرداخت آنرا دارند، مالیات سکه است که خریداران سکه از بانک مرکزی از سال ۱۳۹۷ مشمول پرداخت مالیات هستند و خریداران سکه پارسال تا آخر ۱۵ تیرماه سالجاری باید مالیات متعلقه بپردازند و اگر مالیات خویش را در این زمان نپردازند، به مالیات متعلقه آنها به ازای هر ماه دیرکرد معادل ۲.۵ درصد جریمه اضافه می شود.
همچنین، مؤدیانی که امکان پرداخت مالیات مقطوع را به صورت کامل تا ۱۵ تیر سالجاری ندارند، مالیات آنها حداکثر تا چهار ماه به صورت مساوی قسط بندی می شود.
طبق دستورالعمل، کسی که بیشتر از پنج تا ۱۵ سکه از بانک مرکزی بخرد، باید به ازای هر قطعه سکه باید ۹۶۰ هزار تومان مالیات پرداخت کند و نسبت به مازاد ۱۵ تا ۲۵ سکه به ازای هر قطعه باید معادل یک میلیون و ۲۸۰ هزار تومان مالیات بپردازد.
علاوه براین، نسبت به مازاد ۲۵ تا ۱۰۵ سکه به ازای هر قطعه باید معادل یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان مالیات پرداخت گردد که نکته قابل توجه درباره مالیات سکه، افزایش قابل توجه رقم آن و کاهش سطح معافیت مالیاتی است.
بنابراین، مشمولان هر یک از این سه مالیات ذکر شده تا سه روز دیگر برای پرداخت مالیات فرصت دارند که بدین منظور باید از راه رفتن به tax.gov.ir یا www.intamedia.ir اظهارنامه های در ارتباط با مالیات بر ارزش افزوده، مالیات مشاغل و مالیات خرید سکه از بانک مرکزی را پر کنند.1400/04/12
16:39:18
333
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات