با اعلام رئیس سازمان مالیاتی؛

دریافت مالیات از مالكان خودرو های میلیاردی كلید خورد

دریافت مالیات از مالكان خودرو های میلیاردی كلید خورد

به گزارش متخصص فلز رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت: اطلاعات کامل خودرو های لوکس بر مبنای قانون بودجه سال جاری برای دریافت مالیات در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفت.به گزارش متخصص فلز به نقل از صداوسیما، امیدعلی پارسا در حاشیه مراسم روز مالیات در جمع خبرنگاران اضافه کرد: آیین نامه اجرایی در ارتباط با مالیات بر خودرو های لوکس که قبلاً به دولت فرستاده شده بود روز گذشته در کمیسیون اقتصادی دولت به تصویب رسید.
وی با اشاره به اینکه در صورتیکه این آیین نامه در هیأت دولت تصویب و ابلاغ شود برای وصول تا بهمن سالجاری فرصت داریم، اظهار داشت: مالیات مشمول را به کسانی که مشمول این قانون می شوند اعلام می نماییم.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همینطور درباره طرح جامع مالیاتی اضافه کرد: در سال ۹۹ کار بزرگی را نهایی کردیم و آن خروجی و هدف طرح جامع مالیاتی بود.

پارسا ضمن اشاره به این که سال گذشته حدود ۶۰ درصد خوداظهاری مردم را بدون رسیدگی پذیرفتیم و امروز حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار خوداظهاری مؤدیان در ارتباط با مشاغل خرد را که روز آخر خوداظهاری آن بود پذیرفتیم اظهار داشت: سال گذشته و سال جاری حدود ۸۰ درصد اظهارنامه های مردم را آن طور که خودشان گفتند پذیرفتیم ازاین رو سازمان امور مالیاتی تمرکز خویش را روی ۲۰ درصد بقیه گذاشته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور همینطور درباره سامانه مؤدیان و پایانه فروشگاهی هم اظهار داشت: مقرر است اطلاعات همه کسب و کارهای کشور، بزرگ و کوچک، شهر و روستا، مشمول و غیر مشمول به سازمان امور مالیاتی وصل شود که این کار بزرگی است و بحث های فنی و پیچیده دارد.

وی ادامه داد: مهم تر از همه این ها همراهی مردم و ایجاد فضای فرهنگی مناسب برای اجرای این کار است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور ضمن اشاره به این که اجرای این طرح به صورت تدریجی و در طول سالجاری انجام می شود اظهار داشت: این طرح تا آخر سال اجرا می گردد و طراحی ها و زیرساخت های آن انجام شده و درحال تکمیل است.

پارسا اظهار داشت: بر طبق این طرح در فروشگاه های تک کالایی مثل (فروشگاه های پوشاک و میوه فروشی) دستگاه کارت خوان به پایانه های فروشگاهی تبدیل می شود.

وی ادامه داد: ۷۰ درصد از کسب و کارها درحال اتصال به این سامانه تک کالایی هستند که با دستگاه کارت خوان موجود قابل تبدیل به پایانه فروشگاهی است.


منبع:

1400/04/15
22:43:08
575
5.0 / 5
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , خودرو , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات