پاسخ انجمن تولید لنت به ادعای انجمن صنفی رانندگان

استفاده از كارتن و مقوا در لنت دروغ است

استفاده از كارتن و مقوا در لنت دروغ است

متخصص فلز: به دنبال اظهارات رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان بخش مسافر درباره استفاده از کارتن و مقوا در تولید لنت، انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ در جوابیه ای این مساله را تکذیب نمود.


به گزارش متخصص فلز به نقل از ایسنا، پس دو حادثه تلخ واژگونی اتوبوس خبرنگاران و سرباز معلمان که به درگذشت برخی از سرنشینان این خودرو ها همچون دو خبرنگار ایسنا و ایرنا منجر گردید، بحث درباره کیفیت و ایمنی اتوبوس های فعال در جاده های کشور بار دیگر به صدر خبرها آمد و برخی از کارشناسان و فعالان این حوزه به اظهار نظر در این رابطه پرداختند.
غلامرضا خادمی زاده - رئیس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان بخش مسافر کشور روز ۶ تیر ماه در گفت و گو با ایسنا به مشکلات موجود در بعضی قطعات مورد استفاده در اتوبوس ها اشاره کرده و گفته بود که کارخانه های تولید کننده هیچ مسئولیتی در قبال گارانتی ندارند و لوازم بی کیفیتی مانند لنت ترمز در ایران بدون کیفیت و با مقوا و کارتن تولید می شود. وقتی راننده اتوبوس و مالک آن هیچ اختیار و توانایی برای تهیه چیزی که می خواهد ندارد، مجبور است از اجناس بی کیفیت یا باکیفیت پایین استفاده نماید و نهایتا می بینیم همین اتوبوس های بی کیفیت و قطعات و لوازم بی کیفیت موجب بروز حوادثی مانند تصادفات و واژگونی های اخیر می شود. به عبارت دیگر وقتی لوازم یدکی در کشور بی کیفیت و تقلبی است، رانندگان مجبورند که از همان ها خریداری کنند و با لوازم و قطعات فیک و تقلبی هم مسلما حادثه و سوانح جاده ای بیشتر خواهد شد.
به دنبال انتشار این خبر انجمن صنایع تولید لنت ترمز و کلاچ در جوابیه ای به این اظهارات واکنش نشان داد و آنرا رسما تکذیب نمود.
در قسمتی از توضیحات این انجمن آمده است: باتوجه به ارسال نامه انجمن تولید کنندگان لنت ترمز و کلاچ به آن خبرگزاری محترم و همین طور اعلام نتیجه کارشناسی دلیلهای سانحه اتوبوس های خبرنگاران و سرباز معلمان از طرف پلیس راهنور نیروی انتظامی و پیگیری های مکرر دبیر انجمن لنت ترمز انتظار می رفت آن خبرگزاری نسبت به تکذیب خبر فوق و شفاف سازی اذهان عمومی اقدام کند؛ اما متاسفانه اینطور نشد و انجمن تولیدکنندگان لنت ترمز را جهت حفظ حقوق اعضای خود ناگزیر به ارائه جوابیه کرده است.
همانطور که مستحضرید تولید انواع لنت ترمز در کشور کاملا بومی شده و با همت متخصصین داخلی در بیش از ۹۰ شرکت و با هزاران کارگر تامین انواع لنت ترمز و قطعات اصطکاکی مورد نیاز کشور تحت نظارت کامل سازمان ملی استاندارد صورت می پذیرد. سال هاست کشور نه فقط از واردات لنت ترمز بی نیاز شده است بلکه صادرات قابل توجهی از این محصول برای کشورمان ارزآوری جدی به همراه دارد. لنت ترمز یک کالای فوق ایمنی است که در ایران سابقه تولیدی بیش از ۵۰ سال دارد و محصولات داخلی در کارخانه های خودروسازی و خدمات بعد از فروش آنها، بازار داخل و همین طور بازارهای صادراتی به همراه گارانتی میان مصرف کنندگان عرضه می شود. وارد کردن اتهامات بی اساسی همچون استفاده از کارتن و مقوا در تولید این محصول فوق ایمنی و همین طور بی مسئولیتی تولید کنندگان و سازمان های ذیربط و ناظر نشان از بی اطلاعی و ناآگاهی گوینده و نشر دهنده از وضعیت تولید این قطعه است. پس باتوجه به نظر کارشناسان ذیربط و تحقیقات انجام شده، اظهارات رییس هیات مدیره کانون سراسری انجمن های صنفی رانندگان در ارتباط با لنت ترمز کاملا نادرست و مصداق تشویش اذهان عمومی می باشد.
منبع:

1400/04/16
23:36:46
288
5.0 / 5
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
متخصص فلز Metal Pro
متخصص فلز Metal Pro
metalpro.ir - حقوق مادی و معنوی سایت متخصص فلز محفوظ است

متخصص فلز

فلزکار متخصص فلزات